خبرگزاری آنا: نخستین شماره از مجله علمی پژوهشی بوم شناسی گیاهان زراعی Agroecology Journal AEJ (دانش نوین کشاورزی پایدار سابق) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه منتشر شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر علی سلمان پور رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با اعلام این خبر گفت: این مجله به همت و تلاش حوزه معاونت پزوهش و فناوری این واحد دانشگاهی با نام های دانش کشاورزی و دانش نوین کشاورزی پایدار از سال 1383 منتشر می شود.
وی اضافه کرد: مجله علمی پژوهشی بوم شناسی گیاهان زراعی در قالب و ترکیب جدید بوده و امسال نیز یازدهمین سال متوالی فعالیت آن است و از این حیث با سابقه ترین مجله دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه شمال غرب کشور در زمینه کشاورزی می باشد.
سلمان پور تصریح کرد: وب سایت جدید این مجله به آدرس www.agroecojournal.com راه اندازی شده است که مقالات نخستین (دوره 10 شماره 3) از این طریق قابل دسترسی می باشد.
رییس واحد میانه خاطر نشان کرد: پژوهشگران و دانشگاهیان علاقمند با ثبت نام در سامانه این وب سایت، مقالات خود را از طریق الکترونیکی ثبت و یا به عنوان داور با این مجله همکاری نمایند. کلیه امورات مجله از این پس از طریق این وب سایت و به شیوه الکترونیکی انجام خواهد شد.
این مسئول در ادامه  به موضوعات این مجله اشاره کرد و گفت: مجله علمی پژوهشی بوم شناسی گیاهان زراعی موضوعات زیر از جمله: واکنش جوامع گیاهان زراعی به تنش های زیستی وغیرزیستی، کشاورزی حفاظتی، جنبه ای اکولوژیک حفاظت از آب و خاک در گیاهان زراعی، استفاده از کودهای بیولوژیک در تولید محصولات زراعی، جنبه های اکولوژیک مبارزه با آفات، بیماری ها و علف های هرز گیاهان زراعی، تنوع زیستی در گیاهان زراعی، تولید پایدار گیاهان زراعی در مناطق خشک و نیمه خشک، سیستم های تک کشتی و چند کشتی در تولید گیاهان زراعی، بودجه انرژی در تولید گیاهان زراعی و ...  را تحت پوشش قرار می دهد.
سلمان پور در پایان اظهار کرد: این مجله به سردبیری دکتر حمداله کاظمی، مدیر مسوولی دکتر سلیمان جمشیدی و مدیر داخلی دکتر علی فرامرزی (معاون پژوهش و فناوری واحد) منتشر می گردد.
551431860478

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com