نیمه اول اردیبهشت 94 در واحد میانه؛
دومین دوره مسابقات استانی چالش گرانش دانشجویی و دانش آموزی برگزار می شود/ ثبت نام تا 10 اردیبهشت 94
خبرگزاری آنا: رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از برگزاری دومین دوره مسابقات استانی چالش گرانش " نجات تخم مرغ " در نیمه اول ردیبهشت سال 94 خبر داد.
دکتر علی سلمان پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با بیان اینکه این مسابقه به همت معاونت پژوهش و فناوری این واحد دانشگاهی برگزار می شود گفت: دومین دوره مسابقه استانی چالش گرانش " نجات تخم مرغ " در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی در نیمه اول اردیبهشت ماه سال جدید در سایت اصلی دانشگاه برگزار خواهد شد.
سلمان پور وي هدف از برگزاري اين مسابقات را به كارگيري خلاقيت هاي مختلف و نوآوري هاي مبتكرانه عنوان كرد و گفت: اين مسابقات همه ساله در دانشگاههاي مختلف برگزار مي شود و در اين واحد دانشگاهي نيز در دو بخش دانشجويي و دانش آموزي انجام مي پذيرد و دانش آموزان و دانشجويان در هر رشته اي كه باشند مي توانند در اين مسابقه شركت كنند.
وی خاطر نشان كرد: هدف اصلي از طراحي اين مسابقات در دنيا كسب ايده هايي براي طراحي و ساخت سازه ها و مكانيزم هايي است كه بتواند انسان را در ارسال و پرتاب كاوشگرها به سياره هاي ديگر و همچنين به حداقل رساندن آسيب هاي وارد بر اين كاوشگرها ياري كند.
رئيس واحد ميانه دليل استفاده تخم مرغ در اين مسابقه را، حساسيت و ظرافت آن دانست و تصريح كرد: براي شركت در اين مسابقات مي بايست سازه ي خاصي ساخته و تخم مرغ به گونه اي در آن جاسازي شود كه با سقوط سازه از ارتفاعي مشخص، تخم مرغ از سازه خارج شده و كمترين آسيب را ببيند.
وي در ادامه سخنان خود اضافه كرد: ابتكار و خلاقيت در ارائه ايده اي نو براي محافظت تخم مرغ و همچنين داشتن طرح فني و مهندسي و از پيش طراحي شده به سالم ماندن تخم مرغ كمك مي كند.
این مقام مسئول به سالم ماندن تخم مرغ در هنگام فرود و طراحي روشي نو تأکید کرد وگفت: دانشجويان و دانش آموزان بايد روشي را طراحي كنند كه نحوه فرود تخم مرغ به گونه اي باشد كه ضربه ناشي از برخورد باعث شكستگي آن نشود و براي اين كار بايد شتاب گرانش، زاويه پرتاب و پارامترهاي سطح تخم مرغ و زمين مورد بررسي قرار گيرد.
رییس واحد میانه به نحوه ثبت نام متقاضیان اشاره کرد و اظهار داشت: علاقمندان به شركت در اين مسابقه مي توانند فرم ثبت نام و آيين نامه مسابقه را از سايت دانشگاه آزاد اسلامي ميانهwww.m-iau.ac.ir  تهيه و بعد از تکمیل فرم به آدرس ایمیل: elsaeid17@yahoo.com ارسال و نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.
وي در پايان بيان كرد: مكان اجراي مسابقه در محوطه سايت اصلي دانشگاه خواهد بود و ارتفاع محل پرتاب حدوداً 12 متر مي باشد و پرتاب كردن سازه ها از سنگين ترين سازه شروع مي
شود و تا سبك ترين سازه ادامه مي يابد.
 
 
Poster

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com