با حضور نماینده استان آذربایجان شرقی؛
مجمع عمومی تشکل های جامعه اسلامی استادان در واحد میانه برگزار شد
خبرگزاری آنا: مجمع عمومی و انتخابات تشکل جامعه اسلامی استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با حضور امیر پروال نماینده تشکل های دانشجویی و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در این جلسه که تنی چند از اعضای هیات علمی و هیات رییسه دانشگاه حضور داشتند، در ابتدا دکتر علی سلمان پور رییس واحد واحد میانه در خصوص جایگاه تشکل اسلامی سیاسی استادان این واحد دانشگاهی سخنانی را بیان کرد و بر اهمیت تشکیل جلسات متعدد تشکل ها پیرامون مباحث علمی و فرهنگی مختلف و هم اندیشی استادان در راستای گسترش فرهنگ متناسب با گفته های مقام معظم رهبری تاکید کرد. 1
رئيس واحد میانه پایه و نماد تشکل‌های اسلامي سياسي استادان را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه وحدت، شکوفایی علم و فرهنگ، ایثارگری و محقق ساختن اهداف والاي دکتر میرزاده ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت رشد و شکوفایی مجموعه ی بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی دانست و بیان کرد: رشد و ایجاد روحیه‌ی کار و تلاش جهادی مستلزم زیرساخت‌های فرهنگی مناسب می‌باشد که بحمدالله در سیستم دانشگاه آزاد اسلامی این سبک به خوبی بسترسازی شده است و این مشاهدات در واقع بیانگر میل به شاخص‌های ارزشمند طراحی شده فرهنگي می‌باشد.
در ادامه، نماینده تشکل های دانشجویی و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در استان آذربایجان شرقی، شکل گیری تشکل جامعه اسلامی استادان در دانشگاه ها را راهگشای تشکل های دانشجویی دانست عنوان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی، هویت بخشی به تشکل های اسلامی سیاسی استادان و دانشجویان از اولویت هاست که می تواند اثربخشی خود را در جامعه نشان دهد.
امیر پروال افزود: دانشگاه محل تجارب آراء و بیان اندیشه است و بایستی در چارچوب قانون فعالیت کنند و دکتر میرزاده ریاست عالیه دانشگاه موانع زیادی را در این خصوص رفع نموده و و دستور انواع کرسی های آزاد اندیشی و فعالیت های آزاد سیاسی را در چارچوب نظام صادر کرده است.
وی در ادامه بیان کرد: دانشگاه محل سیاست بازی نیست بلکه  محل یادگیری و آموزش سیاست است و با فعال شدن تشکل های اسلامی سیاسی استادان، درگیر کردن دانشجویان در زمینه های مختلف می باشد.
پروال با بیان اینکه استادان دانشگاه ها، هویت دانشگاه آزاد اسلامی را در بین دانشجویان متجلی کنند اظهار کرد: دیدگاه مسئولین، توسعه یافتن تشکل های اسلامی سیاسی بوده و بایستی فضا برای شکل گیری این تشکل ها آماده بوده و پویایی داشته باشد.
 نماینده تشکل های دانشجویی و استادان دانشگاه آزاد اسلامی در استان آذربایجان شرقی در پایان سخنان خود، اولین قدم برای پویایی این تشکل ها را، برگزاری انتخابات منظم و دمیدن نفسی تازه  قلمداد کرد.
در ادامه جلسه انتخابات تشکل جامعه اسلامی سیاسی استادان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور اعضا برگزار شد و آقایان دکتر جلیل اجلی، دکتر علی رسولی، دکتر حسن نورافکن، دکتر ناصر نظری و خانم رفعت عطاری به عنوان شورای مرکزی تشکل و مهندس جمشید محمدی، دکتر محمدرضا موحدی، دکتر حمید عابدی فیروزجایی و دکتر فرهاد سیروس نژاد به عنوان اعضای علی البدل انتخاب و معرفی شدند.
 نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com