خبرگزاری آنا: مهندس عباس نعمتی رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به عنوان رئیس برتر در بین کلیه رؤسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سطح کشور برگزیده شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر علی سلمان پور رییس واحد میانه با بیان این مطلب گفت: این افتخار بزرگ برای این واحد دانشگاهی در اجلاس سراسری روسای باشگاه های پژوهشگران جوان و نخبگان کشور که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس برگزار گردید به دست آمد.
سلمان پور خاطر نشان کرد: مهندس عباس نعمتی توانست بر اساس فعالیتها و عملکردهای شایسته در حوزه های مختلف پژوهشی، فناوری و آموزشی، به عنوان رئیس برتر در بین کلیه روسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در سراسر کشور، لوح تقدیری از سوی مشاور ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دریافت  کند.
رییس واحد میانه افزود: عباس نعمتی از سوی معاونت پژوهش و فناوری سازمان مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، به عنوان یکی از مدیران برگزاری کارگروه پژوهش و فناوری اجلاس سراسری باشگاه پژوهشگران و نخبگان در واحد بندر عباس انتخاب شده بود که در این کارگروه در زمینه حمایت از طرح ها و اختراعات (از مرحله ایده تا محصول) با هدف تجاری سازی، تولید ثروت(درآمدزایی) و کارآفرینی مبتنی بر مراکز رشد فناوری و شرکتهای دانش بنیان (اقتصاد دانش بنیان) سخنرانی نمودند.
وی در ادامه سخنان خود به بخشی از سخنرانی نعمتی در این کارگروه اشاره کرد و گفت: در این سخنرانی در زمینه های مختلف تهیه بانک اطلاعاتی اختراعات، بانک اطلاعاتی کارآفرینان و سرمایه گزاران، طرح های تجاری، برگزاری جشنواره ها و مسابقات علمی مختلف، المپیادهای اختراعات و تهیه برنامه کسب و کار (B.P)، کارگاههای آموزشی، طرح های پژوهشی، نحوه راه اندازی مراکز رشد فناوری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، هدایت اعضا برای راه اندازی شرکتهای فناور و برخورداری از حمایتهای آنها در جهت تجاری سازی اختراعات و طرح ها و نیز در زمینه راه اندازی و ایجاد شرکتهای دانش بنیان و حمایت از آنها مطالبی ارائه شد.
سلمان پور در پایان اظهار کرد: در این مراسم هیات رئیسه باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان کشور، دکتر واشقانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر ثمری رئیس توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه، هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، کلیه روسای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان کشور، دکتر شهریاری رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و... حضور داشتند.
Nemati