خبرگزاری آنا: یک دوره کارگاه آموزشی تحت عنوان " ابزارهای تحقیق Research Tools " توسط معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ویژه اعضای هیات علمی و دانشجویان در محل سایت اینترنت ساختمان مرکزی دانشگاه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری انا، دکتر علی فرامرزی با بیان این مطلب گفت: هدف از برگزاری کارگاه ابزارهای تحقیق، معرفی برنامه ها و ابزارهایی است که امروزه در محیط های علمی در جهان مورد استفاده قرار می گیرند که در بسیاری از موارد، زمینه ی ارتقاء سطح کیفی مقالات پژوهشگران و محققان را فراهم می آورند.
وی افزود: استفاده از ابزارهایی جهت تسهیل در تحقیق و بهبود کیفیت مقالات، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و تحقیق و پژوهش در محیط های دانشگاهی و آموزشی از ارکان اصلی می باشد.
معاون پژوهش و فناوری واحد میانه در ادامه به سرفصل کارگاه آموزشی ابزارهای تحقیق اشاره کرد و اظهار داشت: ضرورت نیاز به جعبه ابزارهای پژوهشی، یافتن کلمات کلیدی و مقالات مرتبط به هم برای Literature review، واگذاری جستجو برای یافتن مقالات مناسب به ماشین، پرهیز از تقلب علمی و معرفی ابزارهای سنجش به میزان تقلب علمی، آشنایی با ابزارهای مدیریت منابع و مراجع، جستجوی ایندکسی در انبوه مقالات دانلود شده، ارتقاء سطح کیفی مقالات از جمله سرفصل این کارگاه آموزشی می باشد.
فرامرزی در پایان اضافه کرد: این کارگاه آموزشی به مدت 5 ساعت توسط دکتر پیمان ممانی برای شرکت کنندگان تدریس شد.
IMG 3125
 
IMG 3131

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com