رییس واحد میانه عنوان کرد؛
انقلاب اسلامی در سایه راهنماییها و حمایت های امام راحل تحقق پیدا کرد3
خبرگزاری آنا: دکتر علی سلمان پور گفت: حکومت اسلامی در سال 1357، به رهبری امام خمینی(ره) معمار کبیر انقلاب، رژیم ستم شاهی را سرنگون کرده و به پیروزی رسید و این سرنگونی برای کشورهای غربی از جمله آمریکا و با توجه به حمایت های گسترده آنها، غیر قابل تصور بود.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه که در مراسم جشن انقلاب (دهه فجر) با حضور اعضای هیئت رئیسه، دانشجویان، کارکنان و اساتید در سالن احتماعات دانشگاه سخن می گفت اظهار کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی در سایه راهنمایی ها و حمایت های امام راحل تحقق پیدا کرد و یکی از اثرات این انقلاب این بود که به انفجار نور تشبیه شد.
وی با بیان اینکه انقلاب ما هم می تواند یک شعاعی را تحت تاثیر قرار دهد افزود: همچنان که امروزه می بینید، بیداری کشورهای اسلامی در نقاط مختلف جهان نمایان می شود و حکومت های مختلف دیکتاتوری را از بین می برد و ممکن است اثراتش تا سالها ادامه داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: در آن زمان دشمنان ما صف آرایی گسترده ای را تدارک دیدند ولی با وجود اینکه، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) پایه گذاری مستحکمی را انجام داده بودند و درخت انقلاب، روز به روز تنومند تر شده و شاخ و برگ آن گسترش یافت، تا اینکه شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی به بار نشست.
سلمان پور با تاکید بر اینکه، امروزه ما به برکت این نظام، دستاوردهای گوناگونی را در همه زمینه ها شاهد هستیم گفت: ما الان در مقابل بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان در اکثر زمینه های علمی پژوهشی، تسلیحات نظامی، اجتماعی، سیاسی و ... حرفی برای گفتن داریم و این ادعای ماست.
رییس واحد میانه در پایان سخنان خود تصریح کرد: همه ی این پیشرفت ها، مرهون ثمره خون پاک شهیدان و خود باوری جوانان غیور ایران اسلامی است و شما عزیزان هم در سنگر علم و دانش به صورت مستمر به فعالیت های علمی خود بپردازید.
اجرای سرود و تئاتر کمدی توسط گرو ههای هنری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و اهدا جوایز به برگزیدگان مسابقه کتابخوانی از دیگر برنامه های این مراسم با شکوه بود.
 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com