خبرگزاری آنا: به همت دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، کرسی آزاد اندیشی با موضوع " روسری من به شما چه ربطی دارد؟1 " در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، بابک قره داغی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی میانه با بیان اینکه هدف از برپایی کرسی آزاد اندیشی در بین دانشجویان، تبدیل فضای دانشگاه به فضای عقلانی و حقیقت جو می باشد گفت: ایجاد تریبونی آزاد برای عموم دانشجویان برای شنیدن حرف های ما، معلوم شدن حقیقت با برگزاری مناظرات آرام و منطقی، دور شدن فضای سیاسی دانشگاه از ردایکال بودن و رفتن به سمت فضای فکری، عاملی برای تحرک فکری بچه های فعال و مستعد و مهمتر از همه تربیت نیرو بر ایمان، انسجام عموم دانشجویان مذهبی دانشگاه و احیا شدن دوستی ها و ایدئولوژیک بودن آنها از دیگر اهداف این کرسی آزاد اندیشی می باشد.
وی با تاکید بر منویات مقام عظمای ولایت مبنی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها و ویژگی های آن اظهار کرد: کرسی های آزاد فکری چیزی است که قبلاً وجود نداشته و این یک کرسی دانشجویی است و حوزه مباحث تخصصی نبوده و مباحث، بایستی موجب تغییر فضای دانشگاه و عقلانی کردن آن شود.
قره داغی با اشاره به چارچوب و کلیاتی برای طراحی قوانین کرسی های آزاد اندیشی گفت: از اساتید دانشگاه به عنوان هیئت ناظر یا داور انتخاب می شود و نقش آنها دادن اخطار آیین نامه ای، اعلام موارد نیاز به بررسی بعد از مناظره (مرجع و سند حرف ها)، اعلام خارج از موضوع صحبت کردن مناظره کنندگان، تشخیص مغالطه و سفسطه و ... می باشد.
مسئول بسیج دانشجویی واحد میانه در پایان خاطر نشان کرد: در این کرسی آزاد اندیشی، دانشجویان از قبل ثبت نام نموده به صورت دو گروه موافق و مخالف (منتقد) و با حضور دو نفر از هیئت ناظر از اساتید این واحد دانشگاهی در دو تریبون آزاد، نقطه نظرات و بحث های موضوعی خود را بیان کردند و در پایان هیئت ناظر (داوران) در خصوص مسائل و سوالات مطرح شده از سوی دانشجویان توضیحاتی ارائه نمودند.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com