نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا در یادواره شهدای دانشجوی واحد میانه:1
امروزه عزت و سربلندی کشور متعلق به شهداست.
خبرگزاری آنا: حجت الاسلام سرایی گفت: در یک مقطعی از این کشور، انقلابی رخ داد که سرویس های بزرگ جاسوسی دنیا هم نتوانستند ظهور و بروز انقلاب را تشخیص دهند و انواع تهدیدها و توطئه ها بر علیه ایران اسلامی از سوی دشمنان شروع شد.
نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورای استان آذربایجان شرقی در مراسم یادوراه شهدای دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه که به همت حوزه بسیج دانشجویی و با همکاری دفترفرهنگ اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید اظهار کرد: دشمنان انقلاب، یکی از توطئه ها و تهدیداتی که آن زمان برای کشور ما ترسیم کردند، جنگ نابرابر و تحمیلی هشت سال دفاع مقدس بود.
وی افزود: ما دفاعی را شروع کردیم که در تاریخ جهان ثبت شد. دشمن با تمام امکانات عالم که در اختیارش گذاشته بودند و همه جانبه حمایت می کردند، به جنگ علیه ما پرداخت و در مقابل ما قرار گرفت. دشمن آمده بود که بماند نه اینکه برود.
سخنران مراسم در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امروز وظیفه سنگین و برزگی که شیعیان دارند، رسالت کربلاست. و این آرامش، عزت و سربلندی که در کشور ماست، متعلق به شهداست و همه ما باید به آن باور داشته باشیم.
حجت الاسلام سرایی با بیان اینکه ملت ایران اسلامی با دست خالی مبارزه کرد، وارد میدان جنگ شد و نهراسید اذعان کرد: جوانان غیور این مملکت، چه حماسه هایی نیافریدند، چه فداکاری ها و ایثارگری هایی نکردند، اگر این شهدا در کربلا بودند امام حسین(ع) را تنها نمی گذاشتند.
این مقام مسئول ترویج شیعه بی هویت در شبکه های انگلیسی را بی ارزش خواند و تاکید کرد: امروزه شبکه های تلویزیونی انگلیس به ترویج شیعه بی هویت علیه امام حسین(ع) و غیره و همچنین ترویج فرهنگ قمه زنی دامن می زند و تبلیغات گسترده ای در این مورد انجام می دهد تا ایمان و اعتقادات ما مسلمانان را سست کند.
وی افزود: آنها می دانند که این شیعه علی(ع) پشتوانه ای به نام عاشورا دارد و تا این پشتوانه هست نمی توانند بر اعتقادات ما رخنه کنند و می گویند که اینها حسین(ع) را دارند و این ملاک اصلی ماست.
نماینده ولی فقیه در سپاه عاشورا خاطر نشان کرد: در آن مکتبی که شهادت و عشق به خدا هست، آنجا اسارت، ذلت و خواری وجود نخواهد داشت.
سرایی در پایان سخنان خود گفت: شهیدان مظلومانه جان دادند تا ما در امنیت و آرامش باشیم و وظیفه ماهم عمل کردن به رسالت آنها از جمله عمل کردن به وصیتشان، اسلام خواهی، آرمان خواهی و مبارزه با ظلم می باشد.
در ادامه، رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، شهدا را بهترین الگو برای جوانان مملکت دانست و بیان کرد: حداقل وظیفه ای که ما در مقابل این شهدا داریم اینست که همیشه یاد و خاطره این عزیزان جان بر کف را گرامی بداریم. زیرا شهدا با تأسی از اعمال و رفتار امام حسین(ع) با خدای خود معامله نمودند.
دکتر سلمانپور در ادامه افزود: امروزه پیشرفت هایی که ایران اسلامی در سطوح ملی و بین المللی کسب کرده، مرهون مجاهدتها و رشادتهای شهیدان انقلاب بوده است.
وی تاکید کرد: شما جوانان و دانشجویان عزیز، باید از دلاوری ها، شجاعت ها و فداکاری های شهدا درس بگیرید و آنها را سرلوحه زندگی خود قرار دهید. چون که شهیدان بهترین الگوی ما هستند.
رییس واحد میانه شهدا را خوشبخت ترین و سعادت مندترین انسان های روی زمین خواند و اظهار کرد: شهیدان نمرده اند، بلکه آنها زنده اند و پیش پروردگار خود روزی می خورند و خود را به خداوند متعال وقف کرده اند.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com