Menu
خبرگزاری آنا: از سوی حوزه معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه دومین کارگاه علمی پژوهشی و آموزشی از سری کارگاه های مولکولی با عنوان " کارگاه آموزشی استخراج DNA، PCR و الکتروفورز ژل آگارز " در محل آزمایشگاه بیوتکنولوژی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه برگزار گردید.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر علی فرامرزی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی میانه با بیان این مطلب گفت: این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی با حضور دانشجویانی از داخل و خارج واحد تشکیل و توسط دکتر ناصر محبعلی پور عضو هیات علمی این واحد دانشگاهی تدریس شد.
وی به عناوین این کارگاه آموزشی اشاره کرد و افزود: آشنایی با روش های استخراج DNA از بافت گیاهی و حیوانی، استخراج DNA، آشنایی با نشانگرهای DNA و PCR، انجام PCR، مبانی الکتروفورز و جداسازی قطعات  DNAو مشاهده محصولات PCR بر روی ژل آگارز از جمله عناوین مهم این دوره بود.
وی خاطر نشان کرد: واکنش زنجیره ای پلیمراز(PCR) امروزه در اکثر آزمایشگاه های تشخیصی و تحقیقاتی در مواردی مثل شناسایی و جداسازی ژن ها، کلونینگ، طبقه بندی و شناسایی موجودات زنده، تشخیص بیماری های ژنتیکی و پزشکی قانونی و تعیین هویت کاربرد دارد.
فرامرزی تاکید کرد: با توجه به این موضوع مطالب این کارگاه برای تمامی فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته های پزشکی، زیست شناسی، علوم آزمایشگاهی، بیوتکنولوژی و کشاورزی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین افرادی که به مباحث بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک علاقه مند بوده، مفید می باشد.
 در پایان این کارگاه آموزشی، به شرکت کنندگان گواهی نامه شرکت در دوره اعطاء گردید.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

بالا
saeed_sol@yahoo.com