خبرگزاری آنا: مسئولین و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه همگام با جمعیت کثیر مردم شهیدپرور شهرستان بعدازظهر روز شنبه دهم آبان ماه 93 و هفتمین روز محرم الحرام 1436هجری قمری درمراسم استقبال از 45 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس شرکت کردند.1
دکتر علی سلمانپور رییس واحد میانه در حاشیه این مراسم معنوی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: همه ما مدیون خون پاک شهدا و جانفشانی های آنها هستیم و تشییع پیکرهای پاک و مطهر 45 لاله خونین، کوچکترین وظیفه ماست.
وی افزود: تکلیف ما در برابر شهدا خیلی سنگین است، ایده و هدف مقدس آن بزرگان و خون شان را باید حفظ کنیم. شهدا، علاوه بر مقامات رفیع معنوی، مشعل‌دار پیروزی و آزادی و استقلال ملتند.
رییس واحد میانه در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اینان مردانی هستند که حماسه آفریدند، اینان دلیر مردانی هستند که با سجودشان مخلصانه به سوی خداوند شتافتند، در خاکریزها خمیده راه می رفتند تا ما امروز با قامتی راست قدم برداریم.
گفتنی است مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان میانه در ایام سوگواری اباعبدا...الحسین(ع)، با استقبال پرشور خود و سردادن نواهای حسینی، پیکر مطهر 45 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس را از مقابل سپاه ناحیه شهرستان و دبیرستان دخترانه شهدای زینبیه تا میدان آزادی تشییع و با لاله های خونین وداع کردند. پیکرهای پاک این شهدای تفحص شده در مناطق عملیاتی شمال غرب کشور و کردستان عراق وارد شهر تبریز شده و از آنجا به میانه منتقل شده بود.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com