برگزاری دوره آموزشی  برنامه نویسی با نرم افزارMATLAB در واحد میانه
 
 خبرگزاری آنا: رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از برگزاری دوره آموزشی با عنوان "برنامه نویسی با نرم افزارMATLAB  (بصورت آموزش تئوری و عملی)" ویژه اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و نیز اعضای شرکتهای فناور دانش بنیان مرکز رشد واحدهای فناوری این واحد دانشگاهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهندس عباس نعمتی در مورد این نرم افزار خاطر نشان کرد: نرم افزار MATLABیکی از پرکاربردترین نرم افزارهای ریاضی در حوزه های مختلف علوم و مهندسی است و از ابزارهای مهم کاری متخصصین در زمینه های متنوعی مانند مهندسی برق، کامپیوتر، مکانیک، علوم پایه، پزشکی و... است.
وی اضافه کرد: برخلاف برخی تصورات نرم افزار مطلب صرفاً ابزاری برای حل معادلات ریاضی و یا رسم نمودار نیست، بلکه برای انجام محاسبات مختلف فنی، مهندسی و صنعتی نیز می توان از آن استفاده نمود.
 مدیر مرکز رشد فناوری واحد بیان کرد: MATLAB زبانی است که کاربرد کامپیوتر در مهندسی را با کارائی بالا تضمین کرده و امکانات محاسباتی، تصویری و برنامه نویسی را در محیطی ساده فراهم می­نماید.
نعمتی به کارایی این نرم افزار اشاره کرد و گفت: کارائی MATLAB در مواردی نظیر محاسبات ریاضی، آنالیز داده ها، مدل سازی و شبیه سازی، گرافیک و... به اثبات رسیده است و این زبان اکنون به عنوان زبان استاندارد جهت آموزشهای مقدماتی و عالی و ابزار پژوهش و توسعه در صنایع تبدیل شده است.
 عضو هیأت علمی واحد میانه تصریح کرد: این دوره به مدت 16 ساعت بوده و از مورخ 17/8/1393 روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه از ساعت 12 لغایت 30/14 در سالن اجلاس و سایت کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار خواهد شد.
 مدیر مرکز رشد واحدهای فناور واحد میانه یادآور شد: کلیه متقاضیان برای ثبت نام بایستی مشخصات خود را به همراه تلفن تماس حداکثر تا مورخ 14/8/93 به پست الکترونیکnemati_abbas@yahoo.com
 ارسال نمایند و شرکت در دوره آموزشی برای اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و نیز اعضای شرکتهای فناور/دانش بنیان واحد میانه "رایگان" بوده و برای سایر افراد لازم است مبلغ 000/500 ریال به شماره حساب 110957749 نزد بانک ملت بنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه واریز و اسکن فیش واریزی را نیز در زمان ثبت نام ارسال نمایند.
 مهندس نعمتی در پايان تاکید کرد: در پایان دوره، گواهينامه ای معتبر از طرف باشگاه پژوهشگران، مرکز رشد و دانشگاه ارائه خواهد شدو اعضایی که در برنامه های باشگاه حضور فعال دارند در برخورداری از بودجه های حمایتی اجرای طرح های دانش بنیان، طرح های تحقیقاتی، هدیه خرید کتاب، برنامه های بازدید علمی، اردوهای فرهنگی و... در اولویت قرار خواهند گرفت.
 MATLAB

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com