خبرگزاری آنا: نخستین دوره مسابقات دومینو، روز سه شنبه 22 مهرماه 93 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.1
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر علی سلمانپور رییس دانشگاه با ذکر این مطلب کفت: این مسابقات به همت انجمن های علمی، ادبی و هنری واحد، با حضور 40 تیم در دوبخش دانشجویی و دانش آموزی در یک فضای سرشار از شور و نشاط و هیجان و در سالن ورزشی جهان پهلوان کاظم رجبی برگزار گردید.
وی افزود: دومینو رقابتی سالمی است که در آن تیم های شرکت کننده با استفاده از مهره های تعیین شده در رنگ های مختلف، طرح ها و اید ه های مورد نظر خود را به نمایش گذاشتند.
رییس واحد میانه هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد انگیزه رقابت، شور و نشاط در بین دانشجویان و دانش آموزان، توسعه خلاقیت و پرورش قوای ذهنی عنوان کرد و گفت: در این مسابقات شرکت کنندگان آموخته های خود را در طراحی نوع مکانیزم ها محک زدند و در کنار آن با تلفیق هنر و خلاقیت خود، با چیدن دومینو به اشکال مختلف و استفاده از تکنیک های چیدمان زیبا و چشم نواز به رقابت پرداختند.
سلمانپور در پایان سخنان خود اظهار کرد: دومینو توانسته است پیوند خوبی بین علم و هنر برقرار کند و آن تلفیقی از مهارت ذهنی و جسمی و با استفاده از فضاهای مختلف ریاضی، هندسی و مکانیک باشد.
در پایان، تیم های آیت ا... میانجی با 90، معراجی ها با 7/89، آریانا با 3/82 و هفته نامه قافلان با 79 امتیاز به ترتیب مقام های اول تا چهارم را از آن خود کردند و تندیس مسابقه، لوح تقدیر به همراه جوایز نقدی به تیم های برتر از سوی مسئولین دانشگاه اهداء گردید.
یادآور می شود این مسابقات در دو نوبت صبح و عصر با حضور دکتر محمد علی مددی و مهندس میر بهلول حسینی نمایندگان مردم میانه در مجلس شورای اسلامی و تیم های شرکت کننده با شور و هیجان خاصی برگزار شد.

 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com