نماینده شهرستان میانه:
دانشگاه آزاد اسلامی، یادگار باارزشی از امام خمینی(ره) است.
آنا: مهندس میر بهلول حسینی گفت: محیط دانشگاه­ها یک محیط فرهنگی آموزشی است و دانشگاه آزاد اسلامی یک وجهه ی فرهنگی و اجتماعی دارد. چون دانشگاه آزاد اسلامی، یادگار با ارزشی از معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) است.
وی در نشست صمیمی اعضای هیئت رییسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ضمن تاکید بر کیفیت بخشیدن به فعالیت حوزه های مختلف دانشگاه از جمله آموزش اظهار کرد: در حال حاضر نیمی از دانشجویان کشور در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند و لزوم نگاه ویژه در راستای برنامه ریزی دقیق آموزشی و دستیابی به اهداف  مشخص و تبیین شده در هر واحد دانشگاهی و استفاده از ظرفیت­های موجود در هر دانشگاه در توسعه و رشد و اعتلای مجموعه آموزش عالی ضروری است.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی باید اشرافیت بیشتری در زمینه مشکلات دانشجویان داشته باشند و برای اتخاذ تصمیمات مهم، اساسی و کارشناسانه زمینه سازی کنند و قوانین مربوطه را با رعایت چارچوب بخشنامه و با انضباط کامل عملی نمایند.
حسینی فعالیت­های آموزشی، پژوهشی و رفتارهای اداری در این واحد دانشگاهی را مناسب و ایده­آل توصیف کرد و تصریح کرد: مسائل فرهنگی، اخلاقی و رفتارهای اداری را به دو قسمت مسائل انحرافات استراتژیکی و عادی تقسیم کنید و به مسائل انحرافات استراتژیکی کاملاً جدی رسیدگی کنید و این را افکار عمومی و خانواده­ های دانشجویان نیز می­خواهند و نباید در این انحرافات، حریم­ ها شکسته شود و این به صورت مسائل فرهنگی برای دانشجویان القاء شود.
عضو کمیسیون عمرانی  مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: مظلوم ترین افراد در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می­کنند و در هر واحد دانشگاهی مسئولین باید به قشر کم درآمد جامعه نگاه ویژه­ای داشته باشند و از هر نوع کمک و مساعدتی دریغ نکنند و دولت نیز نباید فاصله ای بین دانشگاه­های دولتی و آزاد اسلامی ایجاد کند.
وی دانشجو مداری و دانشجو محوری را در دانشگاه آزاد اسلامی از ضروریات دانست و عنوان کرد: دادن هرنوع فرصتی برای دانشجویان در هر زمینه­ای بهترین کمک می تواند برای آنها باشد و دانشجویان نیز نباید از این فرصت­ها سوء استفاده کنند و خط قرمزها را رعایت نمایند و تا بتوانند از نظر علمی به اندازه­ای رشد نمایند که به آن استاندارد علمی برسند.
حسینی در پایان ایجاد رشته ­ای کاربردی و بازارکار از جمله پیراپزشکی از قبیل: پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی و ... را از مسئولین واحد میانه خواستار شد.
 1
سپس علی سلمانپور رییس واحد، گزارش اجمالی از عملکردها و فعالیتهای انجام گرفته در حوزه­ های مختلف واحد را بیان کرد.