آنا: بمناسبت ميلاد با سعادت دخت نبي مكرم اسلام، حضرت صديقه كبري فاطمه زهرا(س) و به همت بسيج دانشجويي و با همكاري دفتر فرهنگ اسلامي، جشن ميلاد كوثر با حضور مسئولين و جمع كثيري از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي در سالن اجتماعات واحد برگزار گرديد.IMG 3
 به گزارش خبرنگار آنا، در اين جشن باشكوه ابتدا رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ميانه ضمن تبريك اين روز خجسته گفت: ارج نهادن به مقام شامخ زن و مادر وظيفه ي همه ماست، چرا كه حضرت فاطمه(س) بانوي دو عالم و الگوي زنان مسلمان است.
علي سلمانپور در ادامه سخنان خود خطاب به دانشجويان دختر بيان داشت: شما خواهران بزرگوار كسي را به عنوان الگوي خود قرار داده ايد كه دختر آخرين فرستاده و برگزيده خداوند روي زمين بوده و داراي مقام ام ابيها نيز هست. وخداوند به او ارج، مقام و منزلت بزرگي داده است.
وي افزود: اگر به زنان كشورهاي غربي نگاه كنيد، مي بينيد كه آنها بعضي هنرپيشه ها و خوانندگان را به عنوان الگو انتخاب مي كنند در حاليكه الگوي شما حبيبه خدا و شفيعه محشر مي باشد و اين اصلا قابل مقايسه نيست.
وي با بيان اينكه شما دختران امروز، مادران فردا هستيد گفت: مطمئناً شما چند سال ديگر سكان هدايت يكي از مشاغل حساس در جامعه را در دست خواهيد گرفت و در مورد مسائل سياسي و اجتماعي كشور دخالت داشته و با تأسي از زندگاني، رفتار و منش حضرت فاطمه زهرا(س) آينده روشني را براي خود و جامعه ترسيم خواهيد نمود.
سپس سخنران مراسم حجت الاسلام ولي پور يكي از اساسي ترين اصول اعتقادي ما مسلمانان را در دين اسلام معاد دانست و اظهار داشت: اگر كسي ادعاي اسلام ومسلماني داشته باشد، به معاد باور نداشته باشد مسلمان نيست چون اين جزء ضروريات دين است.
وي افزود: اگر كسي معاد را انكار كند، از دايره دين خارج شده و مرتد است. و اگر اين ارتداد ادامه داشته باشد، ضايعات جبران ناپذيري به وجود خواهد آمد.
ولي پور در مورد معناي معاد تصريح كرد: معاد به معني بازگشت انسانها به سوي خداوند متعال است، يعني زندگي انسان با مرگ تمام نخواهد شد بلكه زندگي اصلي او بعد از مرگ شروع خواهد شد.
استاد حوزه علميه قم در ادامه سخنان خود خاطر نشان كرد: دنيا وقت اضافه ماست، بايد كارمان را در اين دنيا جمع و جور كرده و براي آن دنيا آماده شويم چون زندگي اصلي در آن دنياست وبا قيام و قيامت زندگاني ما شروع خواهد شد.
ولي پور با بيان حديثي از حضرت علي(ع) كه مرگ نزيك است و قيامت از آن نزديكتر اذعان داشت: عقل مي گويد كه قيامت واقع خواهد شد و قرآن نيز بر حتمي بودن آن تأكيد دارد .
در ادامه، مولودي خواني كربلايي عادل نجفي از مداحان اهل بيت عصمت و طهارت(ع) شهرستان و گروه سرود معراج دانشگاه معنويت خاصي به مراسم بخشيدند و اهداء لوح تقدير به كاركنان زن واحد و جوايز به برگزيدگان مسابقه از ديگر برنامه هاي متنوع اين جشن باشكوه بود.