رئيس واحد ميانه:  در ارديبهشت ماه 93 برگزار خواهد شد؛ 
اولين دوره مسابقات چالش گرانش " نجات تخم مرغ "
آنا: رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد ميانه از برگزاري اولين دوره مسابقات چالش گرانش با عنوان " نجات تخم مرغ " در ارديبهشت ماه 93 خبر داد.
به گزارش خبرنگار آنا، علي سلمانپور با ذكر اين مطلب افزود: اين مسابقات به همت و تلاش دفتر بسيج دانشجويي و با همكاري معاونت پژوهش و فناوري دانشگاه در 22 ارديبهشت ماه سالجاري در محوطه سايت اصلي دانشگاه آزاد اسلامي ميانه برگزار خواهد شد.
وي هدف از برگزاري اين مسابقات را به كارگيري خلاقيت هاي مختلف و نوآوري هاي مبتكرانه عنوان كرد و گفت: اين مسابقات همه ساله در دانشگاههاي مختلف برگزار مي شود و در اين واحد دانشگاهي نيز در دو بخش دانشجويي و دانش آموزي انجام مي پذيرد و دانش آموزان و دانشجويان در هر رشته اي كه باشند مي توانند در اين مسابقه شركت كنند.
سلمانپور خاطر نشان كرد: هدف اصلي از طراحي اين مسابقات در دنيا كسب ايده هايي براي طراحي و ساخت سازه ها  و مكانيزم هايي است كه بتواند انسان را در ارسال و پرتاب كاوشگرها به سياره هاي ديگر و همچنين به حداقل رساندن آسيب هاي وارد بر اين كاوشگرها ياري كند.
رئيس واحد ميانه دليل استفاده تخم مرغ در اين مسابقه را، حساسيت و ظرافت آن دانست و تصريح كرد: براي شركت در اين مسابقات مي بايست سازه ي خاصي ساخته و تخم مرغ به گونه اي در آن جاسازي شود كه با سقوط سازه از ارتفاعي مشخص، تخم مرغ از سازه خارج شده و كمترين آسيب را ببيند.
وي در ادامه سخنان خود اضافه كرد: ابتكار و خلاقيت در ارائه ايده اي نو براي محافظت تخم مرغ و همچنين داشتن طرح فني و مهندسي و از پيش طراحي شده به سالم ماندن تخم مرغ كمك مي كند.
سلماپور در خصوص سالم ماندن تخم مرغ در هنگام فرود و طراحي روشي نو گفت: دانشجويان و دانش آموزان بايد روشي را طراحي كنند كه نحوه فرود تخم مرغ به گونه اي باشد كه ضربه ناشي از برخورد باعث شكستگي آن نشود و براي اين كار بايد شتاب گرانش، زاويه پرتاب و پارامترهاي سطح تخم مرغ و زمين مورد بررسي قرار گيرد.
وي در پايان بيان كرد: مكان اجراي مسابقه در محوطه سايت اصلي دانشگاه خواهد بود و ارتفاع محل پرتاب حدوداً 12 متر مي باشد و پرتاب كردن سازه ها از سنگين ترين سازه شروع مي شود و تا سبك ترين سازه ادامه مي يابد.
لازم به ذكر است علاقمندان به شركت در اين مسابقه مي توانند فرم ثبت نام و آيين نامه مسابقه را از سايت دانشگاه آزاد اسلامي ميانهwww.m-iau.ac.ir  تهيه و با مراجعه حضوري به دفتر بسيج دانشجويي واحد نسبت به ثبت نام اقدام نمايند. 
 
 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com