در واحد میانه صورت گرفت؛

همایش ترویج مهارتهای زندگی در پیشگیری و مقابله با ایدزIeds%202

 

خبرگزاری آنا: به همت مركز شبكه بهداشت شهرستان و با همكاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دانشگاه پیام نور، دانشگاه عین القضات، دانشكده فنی و مهندسی و مدیریت حوزه علمیه شهید حامدی، سمینار آموزشی با موضوع " ایدز " با حضور مسئولین دانشگاهها، دانشجویان و جمعی از كاركنان مركز بهداشت در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار آنا، در ابتدای مراسم دكتر فربودی معاون آموزشی واحد ضمن عرض خیرمقدم و خوشامد گویی، برگزاری چنین همایشهایی در سطح شهرستان به منظور آگاهی هر چه بیشتر دانشجویان و دیگر اقشار جامعه و ایجاد راهكارهای مناسب را لازم و ضروری دانست.

سپس رئیس شبكه بهداشت شهرستان در خصوص شیوع بیماری ایدز در جهان و كشور ایران گفت: مشكل شیوع بیماری ایدز در سطح جهان و ایران یك مشكل بزرگی است كه گریبانگیر یك عده افراد شده است و به نظر من ایدز یك بیماری نیست بلكه یك نوع معضل اجتماعی است.

دكتر طاهری در ادامه سخنان خود گفت: افرادی كه الان به این بیماری مبتلا شده اند، دلیل آن این است كه ما در زمانهای گذشته در انجام وظایف محوله دچار نقصان و قصورات شده ایم و نتوانسته ایم به نحو احسنت از انجام آن برآییم و در واقع می توان گفت كه اینها بیمار نیستند.

وی انتقال ویروس بیماری ایدز در افراد را در سه مرحله و موج عنوان كرد و اظهار داشت:  انتقال بیماری ایدز از طریق انتقال فرآورده های خونی(خونهای آلوده)، از راه مواد مخدر و تزریق و موج سوم از طریق رفتار های نابهنجار جنسی صورت می گیرد.

دكتر طاهری در پایان گفت: ما باید بیماران مبتلا به ایدز را با دیدگاه یك دوست و با این شعار كه " دوست ایدزی من همچنان دوست ایدزی من است." از خودمان بدانیم و در فكر طرد آنها نباشیم.

درادامه مراسم خانم دكتر عبدی از پزشكان مركز بهداشت و مدرس دانشگاه در خصوص اپیدمیولو‍ژی بیماری ایدز، دكتر محفوظی پزشك فنی بیماریهای شبكه بهداشت در مورد بیماری ایدز، راههای انتقال و راههای پیشگیری و خانم صفریانی كارشناس ارشد روانشناسی در خصوص نقش مهارتهای زندگی در پیشگیری از ایدز سخنانی را بیان كردند. 

 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com