فرهیختگان: به همت دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه مراسم جشن و سرور بمناسبت عید غدیر خم، عید ولایت امیرالمؤمنین با حضور مسئولین، اساتید، کارکنان و جمعی از دانشجویان در نمازخانه دانشگاه برگزار شد.

Gadirدر ابتدای مراسم دکتر علی سلمان پور رئیس واحد ضمن عرض تبریک این عید بزرگ گفت: عید غدیر خم همانا عید ولایت است. و در احادیثی که مورد تایید اهل سنت و شیعه است، ما را به پیروی از قرآن و ائمه اطهار توصیه می کند.
سپس حجت الاسلام بذل کار سخنران مراسم با بیان اینکه عید غدیر خم، عیدا... اکبر است گفت: چرا ما این عید بزرگ را عیدا... اکبر می گوییم، چون مظلومیت اهل بیت و امیرالمؤمنین را ثابت می کند.
وی با بیان حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) در مورد عظمت حضرت علی(ع) اظهار داشت: خداوند تبارک و تعالی برای برادرم علی(ع) که پیامبر اکرم(ص) حضرت علی(ع) را برادر خطاب می کرد، فضائلی قرار داده است که جز ذات اقدس الهی کسی تعداد آنها را نمی داند.
استاد حوزه علمیه شهید حامدی میانه در ادامه سخنان خود اذعان داشت: پیامبر اسلام(ص) در روز غدیر دست مولای متقیان را بالا آورد و فرمود: اگر کسی فضیلتی از فضائل امیر المؤمنین را ذکر کند، خداوند آن کسی را که گناه کرده و خواهد کرد را می بخشد.
حجت الاسلام بذل کارتاکید کرد: طبق فرمایشات پیامبر اسلام، اگر کسی فضیلتی از فضائل امام علی(ع) را یادداشت کند، تا زمانی که این یاداشت در دست اوست، ملائکه برای آن شخص از خداوند تبارک و تعالی طلب مغفزت می کنند.Gadir 2وی با اشاره به اینکه شیعه علی(ع) باید به این افتخار کند که امامی همچون امیرالمؤمنین دارد افزود:در کتاب اهل سنت آمده است که نگاه به علی(ع) و ذکر علی(ع) عبادت است و هیچ ایمانی جز به ولایت علی(ع) قبول نخواهد شد.  
بذل کار در ادامه گفت: علی(ع) آن کسی است که در لیلة المبیت به جای پیامبر خوابید با وجود اینکه می دانست کشته می شود. چگونه از علی(ع) بگویم که از عیسی نبی، ابراهیم و موسی بالاتر است؟ هم خودش و هم فرزندانش..
وی عید غدیر را نشان دهنده مظلومیت علی(ع) دانست و تصریح کرد: علی(ع) مظلوم بود، وقتی نام علی(ع) به میان می آید، آرامش به وجودمان می رسد. دست علی(ع) دست خدا، گوش علی(ع) گوش خدا و زبان علی(ع) زبان خداست.
گفتنی است مولودی خوانی و اهداء جوایز به برگزیدگان مسابقه غدیر از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com