تمرینات تیم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برای حضور در مسابقات سوپر لیگ استانی شروع شد.
محمد تقی تخت کیانی مربی تیم ماشین سازی تبریز به عنوان مدیر فنی تیم نیز در این تمرینات حضور یافت و با بازیکنان تیم به تمرین پرداخت.

مصاحبه با محمد تقی تخت کیانی مربی تیم ماشین سازی تبریز
در مملکت ما جاهایی هستند که استعدادهای بزرگی در آنها نهفته است.

از اینکه دعوت ما را پذیرفتید و به شهرستان میانه تشریف آوردید ممنونیم، در ابتدا خودتان را بطور کامل معرفی کنید.
بنده محمد تقی تخت کیانی متولد 1355 در شهر تبریز بدنیا آمدم. دو تا فرزند به نامهای مهسا و نیما دارم. مثل سایر فوتبالیستها فوتبالم را از زمینهای خاکی شروع کردم. برای اولین بار در تیم استقلال تبریز بازی کردم و بعد از در تیمهای بانک رفاه، تراکتورسازی، شهرداری، ماشین سازی، مس کرمان فوتبالم را ادامه دادم و در آخر، دوباره در تیم تراکتورسازی فوتبالم را به پایان رساندم.
زمانی که شما بازیکن بودید در کدام پست بازی می کردید؟
زمانی که من فوتبال بازی می کردم، آقای دکتر ذوالفقارنسب می گفتند که با تقی تخت کیانی با یک نفر قرارداد نبندید، به جای ده نفر قرارداد ببندید . چون که من آن زمان با هر دو پا بازی می کردم. در مس کرمان دفاع چپ بودم، در شهرداری تبریز هافبک نفوذی و پیستون چپ و راست و فوروارد، در تراکتور سازی دفاع آخر و در زمان آقای میدرن دروپ دفاع راست بازی می کردم و می توان گفت که در واقع یک آچار فرانسه بودم.
چه عاملی باعث شد که شما به شهرستان میانه آمدید؟
سوال سختی پرسیدید، دوستم آقا شاهین از استعدادهای خوب این شهرستان در زمینه فوتبال تعریف زیادی کرده بود و من هم مشتاق شدم که این بچه ها را از نزدیک ببینم. و از این بابت خیلی هم خوشحالم که در کنار هم زبانهای خودم هستم. واقعاً اذعان می کنم که این بچه ها از من استفاده نبردند، این من بودم که از آنها استفاده کردم و برای من خیلی مفید واقع شد. در مملکت ما جاهایی هستند که استعدادهای بزرگی در آن نهفته است و این ماییم که نمی توانیم این استعدادهای درخشان را کشف کنیم و دنبال این بچه ها نیستیم. واین را نیز بگویم که واقعاً امروز ازفوتبال این بچه ها لذت بردم.
در این چند ساعتی که اینجا بودید، تیم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامی میانه را چطور دیدید؟
در این تیم تقریباً هشت – نه نفر بازیکن با استعداد را دیدم که در سطح خیلی خوبی بازی می کردند. اگر دانشگاه آزاد از این سرمایه های ملی به نحو احسن استفاده کند، آینده روشنی برای این بازیکنان رقم خواهد خورد. چون اینها فوق العاده عالی هستند.
امکانات ورزشی که دانشگاه آزاد اسلامی در اختیار این بچه ها گذاشته را چگونه ارزیابی می کنید؟
اینگونه می توانم بگویم که امکانات دانشگاه آزاد اسلامی میانه از بسیاری از امکانات باشگاههای لیگ برتری خیلی بهتر است. اینجا یک مجتمع چند منظوره است و مختص فوتسال نیست بلکه سالنهای دیگری با امکانات مجزا برای سایر رشته های ورزشی نیز وجود دارد و امکاناتی که تیم های لیگ برتری ندارند را من اینجا دیدم.
چه پیشنهادی برای بالابردن سطح کیفی فوتسال دانشگاه آزاد اسلامی میانه دارید؟
مسئولین امر مخصوصاً آقای مهندس قره داغی (مربی تیم) می توانند با این امکانات بسیار خوب، بچه ها را در بعد فرهنگی ورزشی نیز تربیت کنند. از لحاظ سخت افزاری و دانش فنی روی بچه ها کار کنند. و از نظر مالی نیز سرمایه بیشتری بر تیم تزریق نمایند.
به نظر شما آیا از بین این بازیکنان، می توان بازیکنانی را انتخاب کرد که بتوانند در تیمهای لیگ برتری بازی کنند؟
این را حقیقتاً میگویم و به گزاف هم نیست. من در این تیم چهار، پنج بازیکن را دیدم که می توانند در سطوح بالای فوتبال و تیمهای لیگ برتری بازی کنند. اما چون احساس می کنم که تعدادی از این بازیکنان از طبقه پایین بوده و از سر کار به تمرین می آیند و موقعی که مغر انسان خسته می شود، مطمئناً بدن او نیز جواب نخواهد داد. و فشاری که امروز بر بدنهای این بچه ها آمد و چند دقیقه ای هم که فوتبال بازی کردند، واقعاً دیدم که اینها بازیکنانی با استعداد بوده و این قابلیت را دارند که از این هم فراتر رفته و مثمرثمر واقع شوند.
حرفهای پایانی تخت کیانی:
در پایان جا دارد از مهندس کامران قره داغی سرمربی تیم و مهندس یوسفی که تمام تلاششان را در جهت پیشبرد و اهداف ورزشی دانشگاه و تیم فوتسال انجام می دهند تا تیم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامی میانه به جایگاه اصلی خود در سطح استان و حتی کشور برسد.

14

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com