فرهیختگان: رئیس دادگستری شهرستان میانه گفت: اساس زندگی انسانها علم و ارزش است. اگر علم و معنویت را از انسان بگیریم، قرق انسان با حیوان جز در ناطق بودن، همان گونه که منطقیین می گویند نیست.
باقری در مراسم تجلیل از اساتید فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه که با حضور جانشین فرماندهی سپاه ناحیه میانه و همچنین جانشین فرماندهی تیپ 36 زرهی، رئیس دانشگاه غیر انتفاعی، رئیس سازمان نظام پزشکی، اساتید و جمعی از دانشجویان در سالن شهید فرزام کبیری دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: اهل منطق یا همان منطقیین انسان را حیوان ناطق می نامند، آنچه که باعث تمیز انسان از حیوان می شود علم و دانش، معرفت و معنویت است و آن چیزی که انسان را از فرشتگان بالاتر می برد، علم و دانش و معنویت می باشد.
وی به ارزش انسان از دیدگاه قرآن اشاره کرد و افزود: قرآن کریم که از منبع وحی نازل شده، گاهی انسان را از حیوان پست تر و گاهی هم از فرشته ها بالاتر می داند.
رئیس دادگستری میانه خاطر نشان کرد: آنچه تأکید اسلام است و عقل نیز در آن تأکید دارد، علم نافع است. مطلق علم ارزش ندارد و آنچه که باعث تمایزارزش و شخصیت انسان از دیگر حیوانات می شود، داشتن علم و دانش نافع است و به خود انسان و جامعه بشریت نفع برساند.
باقری به جایگاه علم و فضیلت آن پرداخت و گفت: اگر علم و معرفت را کنار بگذاریم جامعه به طرف توقش می رود. علم باید انسان ساز باشد و انسانیت را تفسیر کند و باعث شود تا انسان به اوج برسد.
وی تصریح کرد: در جامعه دانشگاهی، در جامعه ای که مبنایش فرهنگ، تمدن، علم و معرفت است نباید مسائلی همچون آسیبها، ناهنجاریها، خطرات و مشکلات باشد و بایستی هر روز از موقعیتی که داریم از آن دفاع کنیم.
رئیس دادگستری با بیان اینکه اگرعلم و دانش نباشد نمی تواند مجاهد در راه خدا بسازد اضافه کرد: اگر دانشجو، طالب علم و کسی که در مسیر علم آموزی قرار بگیرد، با فضیلت تر از مجاهد در راه خداست. و نتیجه علم نافع سیر الی ا... و سوق دادن جامعه به سوی معرفت، فضیلت و کمال است.
باقری در پایان سخنان خود گفت: علمی که همراه معنویت نباشد، باعث زوال است و مصداق علم و دانش شما اساتید با فرهنگ دانشگاه هستید.
سپس معاون آموزشی واحد میانه، حضور جامعه دانشگاهی را در انتخابات سال 92، قشر پیشرو و تأثیر گذار دانست و اظهار داشت: جامعه دانشگاهی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، حضور چشمگیرداشته و شعور سیاسی بالای خود را به جهانیان نشان خواهد داد و در عرصه تصمیم گیری و تصمیم سازی در کشور لحظه ای کوتاهی نخواهد کرد.
جلیل اجلی حضور در انتخابات را تداوم بخش امنیت ملی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برشمرد و اذعان داشت: امنیت، مؤلفه اصلی و اول تمامی فعالیت هاست و ما بایستی قدر این امنیت را بدانیم و در تداوم آن بکوشیم.
وی افزود: این واحد دانشگاهی در مسیر رشد و توسعه قرار دارد. این مسیر در طی سالهای گذشته نسبت به سایر دانشگاهها، در دانشگاه ما به سرعت و شتاب بیشتری گام برداشته است.
معاون آموزشی به فعالیتها و برنامه های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اشاره کرد و گفت: ایجاد سه دانشکده مستقل آموزشی، ارتقاء تحصیلات تکمیلی به 14 رشته محل، ارتقاء مقاطع کارشناسی به 78 رشته، سیر جدید در جهت ایجاد رشته های علوم پزشکی و ساماندهی مراکز آموزشی از برنامه های این واحد دانشگاهی بوده و خواهد بود.
دبیر آموزش عالی شهرستان در ادامه سخنان خود عنوان کرد: خواسته هایی هم برای امسال داشته ایم که می توان به ایجاد تشکیلات بسیج اساتید و توسعه فعالیتهای شرکت تعاونی مسکن دانشگاه اشاره کرد.
اجلی در پایان خاطر نشان کرد: در حوزه کاری معاونت آموزشی سعی شده است، تعمیق روابط انسانی بین اساتید و دانشجویان در اولویت قرار بگیرد. یعنی روابط تعامل اساتید و دانشجویان یک رابطه انسانی اسلامی باشد.
در ادامه مراسم، بعد از اجرای برنامه های متنوع و شاد از جمله اجرای موسیقی های سنتی و پاپ و نمایش کمدی، با اهداء لوح های تقدیر از اساتید فرهیخته این واحد دانشگاهی تجلیل بعمل آمد.10

9

 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com