معاون پژوهش و فناوری واحد میانه:
جامعه دانشگاهی با تولیدات دانش بنیان و پژوهشهای تقاضا محور می تواند زیر بنای اقتصاد مقاومتی در کشور باشد.

فرهیختگان: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری، با بیان اینکه در ایران به پژوهش به عنوان یک کالای لوکس و مدرن نگاه می کنند گفت: تولید علم و توسعه و دست یابی به فناوری برای ارتقای جایگاه علمی کشورمان در جهان و کسب ثروت با هدف بهبود زندگی مردم و رفاه عمومی مرهون مطالعه و پژوهش نخبگان، دانشمندان، محققان و فناورانی که در دانشگاهها، پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی هستند.
دکتر ناصر نظری با اشاره به مظلوم واقع شدن مقوله پژوهش و اهمیت دادن به آن اظهار داشت: به منظور ترویج فرهنگ پژوهش در کشور، وزارت علوم تحقیقات و فناوری با کسب مجوز از شورای فرهنگ عمومی، چهارمین هفته آذر ماه را هفته پژوهش و فناوری نامگذاری کرده است و امسال هم دانشگاه آزاد اسلامی، مقام نخست تولید مقالات علمی را در بین دانشگاههای کشور بدست آورده است و بایستی آن را به مسئولین امر تبریک گفت.
وی افزود: جامعه دانشگاهی هم با تولیدات دانش بنیان و پژوهشهای تقاضا محور می تواند زیر بنای اقتصاد مقاومتی در کشور باشد. و اکنون یکی از دغدغه اصلی مقام معظم رهبری توسعه دانش و کاربردی کردن آن است که بر این اساس، دانشگاه آزاد اسلامی روی افزایش تولیدات علمی، تجاری سازی و کاربردی کردن دانش برنامه ریزی کرده است.
در ادامه مراسم از روبات انسان نمای تیم رباتیک Four ABN واحد رونمایی شد.
گفتنی است در پایام مراسم از پژوهشگران برتر و مخترعین تیم رباتیک دانشگاه تجلیل گردید.

 

 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com