رئیس واحد میانه درتجمع بزرگ اعتراض آمیز دانشگاهیان در محکومیت توهین به ساحت پیامبر اسلام :
محور رویش اسلام، محور معنویت، حقوق انسانی، دفاع از بشر و ذات بشر است.

فرهیختگان: مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در محکومیت به فیلم توهین آمیز بر ساحت مقدس پیامبر اکرم اسلام(ص) در نمازخانه واحد تجمع کردند و با سردادن شعارهایی از جمله " لبیک یا رسول ا... " "مرگ بر آمریکا " " مرگ بر اسراییل " خشم وانزجار خود را به سازندگان فیلم اعلام نمودند.
در این تجمع دکتر علیرضا حسین پور سنبلی رئیس واحد میانه در ابتدای سخنان خود اظهار داشت: دشمنان قسم خورده به کدامین گناه مسلمانان را مجرم می دانند و به مقدسات ما توهین می کنند. اگر وجدانهای آگاه، بلیغ و گویا به این قضیه بنگرند، به حقانیت تفکر، اعمال و رفتار ما پی می برند.
وی افزود: هر کسی به محور رویش اسلام نگاه کند، خواهد دید که این محور، معنویت، حقوق انسانی، دفاع از بشر و ذات بشر و نهایتاٌ راستی، صداقت و امانتداری است. آیا این ایرادی دارد؟ آنهایی که بر این موارد مشکل تراشی می کنند، خودشان خالی از معنویت الهی هستند.
سنبلی با بیان اینکه اینگونه حرکتها واهی، خودپرستانه، شرورانه و دور از شئونات انسانی است گفت: وقتی بر رسالت اسلام می نگریم می بینیم که این رسالتها ذاتی است و بر تمامی باورهای نگین عالم نقش بسته است. و این دشمنان با درست کردن مثلث شیطانی از طریق توهین به مقدسات ما، چگونه اخلاق مدنی جهانی و حقوق بشررا توصیف می کنند.
رئیس واحد میانه در پایان تأکید کرد: این مسلمانان هستند که تاریخ، مدنیت و دیدگاه بشری را بر جهانیان صادر کرده اند. و با حفظ اسلام، خودمان را مکلف بر حفظ این باورها، دستاوردها و رسالتها می دانیم و نخواهیم گذاشت استکبار جهانی خود را از این خشم امت اسلامی نجات دهد.3

 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com