فرهیختگان: به همت حورزه بسیج دانشجویی و دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، بمناسبت ایام فاطمیه و سالروز شهادت مظلومانه بزرگ بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم سخنرانی و عزاداری با حضور مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات واحد برگزار شد.
در ابتدای مراسم حجت الاسلام والمسلمین حاج مهدی خزاعی از اساتید معارف اسلامی دانشگاه و حوزه علمیه، با تبیین مقام و منزلت میوه دل پیامبر، حضرت فاطمه زهرا (س) سخنانی را در خصوص شخصیت والای صدیقه کبری بیان کرد.
وی افزود: پیامبر اکرم (ص) در حفظ حرمت دخت مکرمشان، همگان را به پیروی از رهنمودهای آن بزرگوار سفارش نموده است. و آن علمی که خداوند متعال پیامبر را شهر و حضرت علی (ع) را در آن قرار داده است، از این دو بزرگوار به ائمه معصومین سرازیر شده است.
استاد معارف اسلامی عقل را نقطه تمایز بین انسان و حیوان دانست و گفت: عقل هدیه ای از طرف خداوند به انسان جهت کشف علوم است و این علوم بر دو قسم است: علوم الهی و علوم غیر الهی. تمامی علومی که در این دنیا وجود دارد، مطابق با واقع است و همه این علوم ها الهی بوده و در محضر ذات مقدس می باشد.
خزاعی با تاکید بر اینکه دانشگاهها باید اسلامی باشد اذعان کرد: با اسلامی شدن دانشگاهها، باید علوم نیز اسلامی باشد و بایستی بگوییم که تمامی علوم، علوم الهی است و این علوم را باید با ابزار الهی مطالعه کنیم.
وی اظهار داشت: علم خداوند تجربی نیست و عقل حکم میکند که با گفته های حضرت زهرا (س) حرکت کنیم، چون در علم وی خطا نیست. و ایشان میدانستند که تا قیامت چه اتفاقاتی خواهد افتاد.
حجت الاسلام خزاعی در پایان گفت: ما نباید اهل بیت را آخرت خود قرار داده و در عزاداریها آنها را عوامانه معرفی کنیم. زیرا باید علوم آنها را الگو قرار داده و سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.
در ادامه، علی محمد نژاد از کارکنان واحد و مداح اهل بیت عصمت و طهارت با ذکر مصیبت و مرثیه و عزاداری در سوگ حضرت فاطمه زهرا (س) معنویت خاصی به مراسم بخشید.

IMG 6479

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com