معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه خبر داد:
نخستین هنرستان رشته تربیت بدنی شهرستان در آموزشکده فنی و حرفه ای سما راه اندازی شد

معاون سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، از راه اندازی و اخذ مجوز رشته تربیت بدنی در هنرستان پسرانه غیر دولتی برای سالتحصیلی 400- 1399 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دکتر بهمن ولی نژاد اظهار کرد: برای نخستین بار در شهرستان میانه، مجوز راه اندازی رشته تربیت بدنی در شاخه فنی و حرفه ای از سوی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش صادر شد.
وی در خصوص هدف از راه اندازی هنرستان رشته تربیت بدنی گفت: این هنرستان به منظور فراهم آوردن زمینه های لازم برای استعداد یابی و تقویت مهارت های آن دسته از دانش آموزانی که توانایی های بالقوه ورزشی دارا هستند و در راستای قانون برنامه چهارم توسه کشور و الزامات مندرج در سند راهبردی نظام جامع توسعه تربیت بدنی و ورزش کشور مبنی بر تقویت ورزش پرورشی و قهرمانی ایجاد می شود.
ولی نژاد با اشاره به فضاهای آموزشی و ورزشی این هنرستان خاطر نشان کرد: همه امکانات مجهز، پیشرفته و مدرن سالن چند منظوره ورزشی برای تمامی رشته های ورزشی سالنی با کلاس های استاندارد آموزشی، در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
مدیر گروه تربیت بدنی واحد میانه با تاکید بر اینکه هنرستان تربیت بدنی سما، کلیه امکانات و پتانسیل های موجود را برای حضور دانش آموزان بومی را دارد گفت: با توجه به نیاز سنجی برای تشکیل کلاس های آموزشی، از استادان مجرب با مدرک علمی دکتری، با بهترین کیفیت آموزشی استفاده خواهد شد.
عضو هیات علمی واحد میانه ادامه داد: در بخش آموزشی و ورزشی این هنرستان، با هدف هر دانش آموز یک مهارت سعی خواهیم کرد علاوه بر توانمندی دانش آموزان از نظر آموزش نظری از جنبه عملی و مهارت آموزی نیز دانش آموزان را فعال و ماهر تربیت کنیم که بعد از فراغت از تحصیل در یک رشته توان کار عملی و مهارتی را داشته باشند و در این زمینه برنامه هایی را پیش بینی کرده که امیدواریم با تلاش جمعی موثر در این زمینه موفقیت را چند برابر کنیم.
وی افزود:هنرستان پسرانه غیردولتی سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، برای سالتحصیلی جدید 400 – 1399 از ورزشکاران و قهرمانان، علاقه مندان و متقاضیان به تحصیل در رشته تربیت بدنی می توانند جهت ثبت نام در محل دانشکده علوم انسانی واقع در خیابان شاهد- نرسیده به جایگاه سوخت CNG اقدام کنند.
ولی نژاد از حمایت های رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، معان مدیرکل و مدیریت، معاونین و کارشناسان آموزشی و ورزشی اداره آموزش و پرورش شهرستان در راه اندازی هنرستان تربیت بدنی پسرانه غیردولتی سما تقدیر و تشکر کرد.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com