اسماعیلی تاکید کرد:
دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی باید به عامل ثروت تبدیل شوند

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، خود را از بدنه و پایه حوزه آموزش دانست تاکید کرد: با برنامه ریزی دقیق و مدون، می توان در پیشبرد اهداف کلی دانشگاه حرکت کرد و دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی باید به عامل ثروت تبدیل شوند.
به گزارش روابط عمومی واحد میانه، مهدی اسماعیلی در دیدار اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی میانه اظهار کرد: دیدار با مسئولان بزرگترین مجموعه دانشگاهی و آموزش عالی شهرستان برا بنده افتخار بزرگی محسوی شده و به این می بالم؛ زیرا که نگرش من به مسائل آموزش عالی شهرستان یک نگاه گسترده است.
وی به تصویب رساندن دانشکده علوم پزشکی و دانشگاه فنی و حرفه ای در شهرستان میانه و اقدامات انجام یافته از سوی مسئولان ذیربط و نهایی کردن آن را از برنامه های اصلی خود عنوان کرد و گفت: این امر در مرحله تصویب نهایی بوده و در مجموعه کلان منطقه ای استان و شمالغرب کشور قرار گرفته و به احتمال قوی به تصویب نهایی خواهد رسید و نوید خوبی برای مردم میانه خواهد بود.
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما باید دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه را بیش از پیش توانمند کنیم؛ زیرا که این واحد دانشگاهی، آبروی شهرستان بوده و وظیفه همه مسئولان شهرستان است که در پیشرفت همه جانبه این مجموعه دانشگاهی قدم بردارند.
اسماعیلی با ابراز خرسندی از موفقیت این واحد دانشگاهی در جذب دانشجو در سال های گذشته و امسال که با کاهش دانشجو مواجه نبوده خاطر نشان کرد: در این آشفته بازار آموزشی، برای شهرستان و استان جای بسی حوشخالی است که مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، در راستای جذب دانشجو حرکت خوبی کرده اند و این تنها ملاک اصلی کار نیست؛ بلکه ما باید ابتکار عمل را به دست بگیریم.
وی افزود: زمانی دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه های دولتی تحت تأثیر قرار داده بود ولی اکنون دانشگاه های دولتی با بالابردن طرفیت پذیرش، گوی سبقت را از دانشگاه آزاد ربوده است و در این بین، وظیفه ما دوچندان شده و بایست مجموعه دانشگاه مؤلفه های تاثیر گذار را برای جذب دانشجو به کار بگیرند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، نگاه ما به دانشجو، باید نگاهی نو و جدید باشد ادامه داد: یکی از اصلی ترین مؤلفه های تاثیرگذار در جذب دانشجو، خدمات دهی مناسب و با کیفیت برای قشر دانشجو از جمله برخورد مناسب و تکریم ارباب رجوع، امکانات رفاهی، ورزشی، بالابردن کیفیت آموزشی، کارگاهی و آزمایشگاهی و ... است.
او با ابراز نگرانی از اینکه ما هنوز نتوانسته ایم، آموزش را به دغدغه اصلی مسئولان تبدیل کنیم گفت: ما باید در حوزه آموزش تغییرات اساسی انجام دهیم. چون موجودیت و موضوعیت هر دانشگاه و مرکز آموزش عالی، دانشجو است.
اسماعیلی از مجموعه دانشگاهی واحد میانه، به روز رسانی رشته های تحصیلی و ایجاد رشته های جدید و پرطرفدار را خواستار شد و تصریح کرد: سعی ما بر در سطح کلان آموزشی، بر این خواهد بود تا نگذاریم دانشگاه آزاد اسلامی به مشکل برخورد کند و بنده نیز در کنار شما در ایجاد رشته های جدید پزشکی و پیراپزشکی و سایر رشته های تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خواهم بود.
دکتر جبار بشیری رئیس و دکتر علی رسولی معاون توسعه و منابع نیروی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی میانه (به نمایندگی از اعضای هیأت رئیسه) در خصوص مسائل و مشکلات این واحد دانشگاهی سخنانی را بیان کردند.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com