40 نفر از دانش آموزان هنرستان دخترانه عترت از دانشگاه آزاد اسلامی میانه بازدید کردند

خبرگزاری آنا: 40 نفز از دانش آموزان هنرستان دخترانه عترت از دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، قادر حسن زاده رئیس دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در حاشیه این بازدید اظهار کرد: در راستای شناساندن پتانسیل بالای دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و جهت آشنایی دانش آموزان مدارس شهرستان از امکانات آموزشی، پژوهشی (اعم از کتابخانه، آزمایشگاه ها، کارگاه ها، کلاس های آتلیه معماری و گرافیک، طراحی و دوخت و ...)، دانشجویی و فرهنگی (رفاهی و ورزشی) همه ساله بازدیدهای مختلفی از این مجموعه آموزشی صورت می گیرد.

وی گفت: معرفی رشته های تحصیلی، دستاوردها و امکانات موجود دانشگاه برای قشر دانش آموز در هر شهرستان، می تواند در انتخاب رشته و دانشگاه محل تحصیل تاثیر بسزایی داشته باشد.

 حسن زاده هدف از این بازدید را آشنایی کامل و جامعه دانش اموزان مدارس شهرستان از امکانات موجود و رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و گفت: علاقه دانش آموزان به ادامه تحصیل در دانشگاه و رشته های خوب و پرطرف دار و چشم انداز آینده شغلی آنان، انگیزه اصلی رابطه و تعامل بین دانشگاه و دانش آموزان بوده است.

رئیس دفتر ارتباط با صنعت و جامعه واحد میانه، با اشاره به دیگر ویژگی های بازدید دانش آموزان از مراکز آموزش عالی افزود: از دیگر ویژگی های این گونه بازدیدها را، آشنایی بیشتر دانش‌آموزان از نحوه انتخاب واحد، ویژگی‌های دانشگاه، نحوه پذیرش دانشجو، چشم‌انداز و آینده شغلی فارغ التحصیلان و رشته‌های آموزشی، اندیشیدن با تأمل و آگاهانه آنها روی تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی می توان نام برد.

وی تصریح کرد: دانش آموزان، آینده سازان این کشور هستند و اکنون بیش از گذشته ایران اسلامی، نیازمند رشد و توسعه در عرصه علمی بوده و با ایجاد تعهد و اعتماد در دانش آموزان می توان گام های موثری را برای فتح پیشرفت و آبادانی کشورمان برداشت.

وی با بیان اینکه این امر به سبب دارا بودن رشته های متنوع و پرطرف دار مورد نیاز دانش آموزان و امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی مجهز و مدرن، اکثر مدارس این شهرستان و حومه، درخواست بازدید از این واحد دانشگاهی را می کنند اظهار کرد: در این بازدیدها، دانش آموزان بهتر می توانند با تأمل و آگاهی بیشتر روی تحصیل خود در دانشگاه آزاد اسلامی بیاندیشند و در این واحد دانشگاهی ترتیبی اتخاذ گردیده تا این بازدیدها، همه ساله به صورت منظم و برنامه های متنوع تر و با هماهنگی دفتر ارتباط با صنعت و جامعه واحد میانه برگزار شود.

رئیس دفتر ارتباط با صنعت و جامعه واحد میانه افزود: این واحد دانشگاهی یکی از مهم‌ ترین دانشگاه ‌های استان آذربایجان شرقی است که با سه دانشکده علوم انسانی، علوم پایه و کشاورزی و منابع طبیعی، امکانات کامل کارگاهی و آزمایشگاهی مدرن، سالن چند منظوره ورزشی، مهمانسرا با سوئیت‌های مجهز، سه مرکز آموزشی ترکمانچای، ترک و کاغذکنان می‌تواند یکی از اصلی ‌ترین انتخاب‌های دانش آموزان برای ادامه تحصیل باشد.

حسن زاده خاطر نشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، آمادگی همه جانبه خود را در جهت حضور و بازدید دانش آموزان کلیه مدارس آموزش و پرورش شهرستان از امکانات این واحد دانشگاهی اعلام می دارد.