فرمانده انتظامی میانه:

برنامه های تعیین شده نیروی انتظامی، برخاسته از منویات مقام معظم رهبری است

خبرگزاری آنا: فرمانده انتظامی شهرستان میانه گفت: نیروی انتظامی در راستای تأمین و آسایش امنیت جامعه تلاش می کند. هفته نیروی انتظامی با شعار پلیس هوشمند، امین مردم نامگذاری شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزرای آنا از میانه، سرهنگ رمضان اللهوردیان به مناسبت هفته نیروی انتظامی، در نشست مشترک مسئولان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با بیان اینکه نیروی انتظامی، در راستای هوشمندسازی زحمات زیادی متقبل می شود اظهار کرد: پلیس تلاش می کند تا با استفاده از تکنولوژی و فناوری روز دنیا، خدمت رسانی به مردم به راحتی انجام گیرد.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی در واقع در سه حوزه خدمات قضایی(به عنوان ضابط نیروی قضایی)، انتظامی(صدور گواهینامه، گذرنامه و ...) فنی و هوشمند(شناسایی مجرمین، کنترل ترافیک) انجام وظیفه نموده و در بحث روزشمار نیروی انتظامی، مقوله قانون مداری و فرهنگ ترافیک از اهمیت بالایی برخوردار است.

اللهوردیان، وجود مراکز علمی و آموزشی برای نیروی انتظامی را مهم و باارزش دانست و افزود: از یک سو جمعیت جوان در این مراکز بوده و آنها به عنوان آینده سازان ایران اسلامی به تحصیل می پردازند و از سوی دیگر، تعامل بیشتری بین نیروی انتظامی و مراکز آموزش عالی خواهد بود. تا از خدمات، اقدامات، پیشنهادات و راهکارهای دانشجویان، استادان در راستای بهبود وظایف و ارتقاء نیروی انتظامی استفاده شود.

فرمانده نیروی انتظامی میانه تأکید کرد: ارتقاء پلیس، ارتقاء جامعه است. لذا با این رویکرد، سعی ما بر اینست که ارتباطمان را با مراکز آموزش عالی بیشتر کرده تا ما بتوانیم اقدامات مثبت و مؤثرتری در جامعه انجام دهیم.

وی با اشاره به حضور نیروی انتظامی در صحنه های مختلف جرم و جنایت بیان کرد: حضور در صحنه های جرائم و کشف سریع آن، جزء اولویت های پلیس هست و آسیب های اجتماعی که نوعاً  در جامعه وجود دارد، وظیفه همه ماست که در رفع آن بکوشیم.

اللهوردیان حاطر نشان کرد: پلیس همه ساله، یکسری اولویت هایی برای خود تعیین می کند و این اولویت ها، برخاسته از منویات مقام معظم رهبری است و وظیفه نیروی انتظامی، پرداختن به آنهاست تا مشکلی در جامعه پیش نیاید.

فرمانده نیروی انتظامی میانه درباره مسائل سرقت در شهرستان اذعان کرد: در بحث مسئله سرقت، با توجه به اینکه جامعه ما با مشکل اقتصادی مواجه است، خوشبختانه در مورد سرقت، کاهش خوبی داشته ایم و در بازه زمانی 6 ماهه، 83 درصد توانسته ایم این معضل را کشف و کنترل کنیم.

اللهوردیان با اشاره به صفر رسیدن آمار جرائم خشن  در میانه و نیز آمار جرائم فضای مجازی گفت: جرائم مربوط به فضای مجازی در شهرستان میانه، 17درصد افزایش یافته و با تلاش همکاران پلیس فتا 96 درصد این جرائم کشف شده است.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com