مدیرگروه رشته تربیت بئنی دانشگاه آزاد اسلامی میانه:

وجود رشته تربیت بدنی همراه با ورزشکاران بنام تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی در این واحد دانشگاهی کم نظیر است

خبرگزاری آنا: مدیرگروه رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اظهار کرد: 

رشته تربیت بدنی را می‌توان یکی از رشته‌های مرتبط با علوم انسانی قلمداد کرد. البته برخلاف سایر رشته‌ های وابسته به علوم انسانی که تنها بر هوش و توانایی ‌های ذهنی دانشجویان خود تکیه دارند، در رشته تربیت بدنی برخورداری از آمادگی جسمانی و شرایط مناسب بدنی نیز جزو شروط اصلی تحصیل محسوب می‌شود.

دکتر بهمن ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا از میانه، با بیان اینکه رشته تربیت بدنی علاوه بر تکیه بر تحرکات جسمانی که از وجود آنها برای تقویت قوای جسمانی دانشجویان خود بهره می ‌برد گفت: به منظور تقویت قوای ذهنی و فکری آنها از علوم مختلفی نظیر روانشناسی، جامعه شناسی، مدیریت و فیزیولوژی هم کمک می گیرد.

وی افزود: در عمل این رشته‌ ی تحصیلی اگر با آموزش مناسب همراه باشد دانشجویان را در حد یک پزشک‌ یار با جسم انسان و خصوصیات مختلف آن آشنا خواهد کرد. با این هدف که آنها بتوانند به عنوان یک مربی حرفه ‌ای با ورزشکاران و دانش آموزان در در حوزه‌های مختلف ورزشی ارتباط برقرار کنند.

سرپرست جدید امور سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، درباره رشته تربیت بدنی در مقطع کارشناسی بیان کرد: اکنون مدتی است که رشته‌ ی تربیت بدنی در کشور ما با نام علوم ورزشی شناخته می‌شود. گذشته از آن گرایش‌ های این رشته نیز کم‌ کم در حال یافتن هویت مستقلی برای خود هستند.

وی با اشاره به تعداد واحدهای درسی این مقطع عنوان کرد: تعداد کل واحدهای درسی در رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی در مقطع کارشناسی 133 عدد است. از میان این واحدهای درسی 19 واحد به دروس عمومی اختصاص دارد. تعداد واحدهای دروس پایه، دروس نظری، دروس عملی و دروس اختیاری نیز به ترتیب 14 واحد، 38، 36 واحد و 26 واحد درسی است.

ولی نژاد عنوان کرد: با توجه به اینکه رشته کارشناسی پیوسته رشته علوم ورزشی (دبیری تربیت بدنی) به دیگر رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اضافه شده است؛ دانش آموزانی که مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی، ریاضی فیزیک و علوم انسانی دارند، می توانند در این رشته پرطرفدار ادامه تحصیل دهند.

مدیرگروه تربیت بدنی واحد میانه ادامه داد: دانش آموزانی که مدرک دیپلم کار و دانش یا فنی و حرفه ای دارند، می توانند در مقط کاردانی پیوسته تربیت بدنی در این واحد دانشگاهی تحصیل کنند.

وی اذعان کرد: هم اکنون بالغ بر 200 نفر دانشجوی رشته تربیت بدنی در مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی(فعالیت های بدنی و تندرستی) مشغول به تحصیل هستند.

ولی نژاد تاکید کرد: وجود رشته تربیت بدنی همراه با ورزشکاران بنام تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی در این واحد دانشگاهی کم نظیر است و حضور آنها در این واحد دانشگاهی افتخاری بزرگ برای محموعه دانشگاه آزاد اسلامی خواهد بود.

 وی خاطر نشان کرد: ورزشکاران زیادی با عناوین مختلف جهانی، آسیایی، المپیک، پاراالمپیک و ... همچون میرهاشم حسینی، امیرمحمد بخشی، سعید رجبی، عرفان ناظمی (عضو تیم ملی تکواندو) با مدال مختلف جهانی، آسیایی و ...، حاج اسداله عظیمی(پرتاب وزنه-پاراالمپیک)،کریم باقری(مربی تیم پرسپولیس)، یوسف کرمی(قهرمان ارزنده جهان و المپیک در تکواندو)، جهان پهلوان کاظم رجبی(قهرمان جهان و پاراالمپیک در وزنه برداری)، مسعود هاشم زاده(قهرمان جهان و آسیا در کشتی فرنگی)، فرزاد عبدالهی(قهرمان جهان و آسیا در تکواندو)، استاد حسن فلاحی راد(مربی ارزنده تیم ملی تکواندو)، علیرضا شکوری(قهرمان جهان و آسیا در تکواندو)، مهدی انصاری(قهرمان آسیا در شنا)، سروش قندچی(عضو تیم ملی شنا)، شایان عفیفی(قهرمان جوانان آسیا در کشتی فرنگی)، سعید مهری(بازیکن تیم تراکتور سازی)، فرشاد ولی پور(قهرمان بادی کلاسیک جهان)، اصغر عزیزی(قهرمان جهان در پاراتکواندو)، مهدی یوسفی (قهرمان آسیا در تکواندو)، و ... در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرده وفارغ التحصیل شده و یا در حال تحصیل هستند.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com