همزمان با سراسر کشور در دانشگاه آزاد اسلامی میانه برگزار شد:

آزمون نظام مهندسی با حضور 292 نفر داوطلب

خبرگزاری آنا: آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی، مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میانه، دکتر جلیل اجلی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و نماینده تام الاختیار آزمون اظهار کرد: آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی، مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) در سال 97، تعداد 292 نفر داوطلب زن و مرد در دو نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه 12 و 11 بهمن ماه سال جاری در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

وی افزود: آزمون نظام مهندسی پایه 3 در نوبت صبح پنجشنبه آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته ‌های معماری(نظارت)، عمران(نظارت)، نقشه برداری، شهرسازی، ترافیک، و آزمون حرفه ای کاردان های فنی ساختمان در رشته های کاردان تأسیسات مکانیکی، کاردان تأسیسات برقی، کاردان معماری، کاردان عمران، کاردان شهرسازی و کاردان نقشه برداری با شرکت99 نفر مرد و 28 نفر زن انجام گرفت.

 نماینده تام الاختیار آزمون نظام مهندسی به موارد امتحانی عصر پنجشنبه اشاره کرد و گفت: در عصر پنجشنبه، داوطلبان به تعداد 93 نفر مرد و 15 نفر زن  در رشته های تأسیسات مکانیکی(نظارت)، تأسیسات برقی(نظارت)، معماری(اجرا) و عمران(اجرا)، داوطلبان به سوالات تستی و تشریحی خود پاسخ دادند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اضافه کرد: در نوبت های صبح و عصر جمعه آزمون، تعداد 57 نفر مرد و زن در رشته های تأسیسات مکانیکی(طراحی)، تاسیسات برقی(طراحی) و عمران(محاسبات) و در عصر جمعه نیز آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی، در رشته معماری(طراحی) به رقابت پرداختند.

اجلی ابراز امیدواری کرد: همین الزام شرکت در آزمون، می تواند انگیزه ‌ای قوی باشد تا موجب شود مهندسانمان اندکی جدی تر، مباحث مقررات ملی که استفاده از آن الزامی هست را مطالعه کنند.

عضو هیات علمی این واحد دانشگاهی ادامه داد: فلسفه این آزمون چیزی مشابه آزمونی که فارغ التحصیلان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا و فارغ التحصیلان پزشکی برای دریافت پروانه پزشکی از نظام پزشکی می گذرانند، است.

اجلی با بیان اینکه مشابه هر آزمون اجباری دیگر در کشور، آزمون ورود به حرفه نیز در سال های گذشته تبدیل به سدی بزرگ و ترسناک پیش روی مهندسان تازه فارغ التحصیل شده است، گفت: در این آزمون باعث شده که حتی مهندسان با خواندن انواع کتاب تست و شرکت در انواع کلاس ‌های کنکوری و آزمون ‌های آزمایشی باز هنگام شرکت در این آزمون از ترس و نگرانی درونی پر باشند که البته شیوه جدید تست های کنکوری این آزمون که پیچاندن سوال در ذهن مهندسان هم شهرت یافته اند و خود به پیچیده تر شدن این آزمون در ادوار گذشته کمک کرده است.

وی برگزاری این آزمون را برای سه دسته از داوطلبان آزمون ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی عنوان کرد و افزود: آزمون ورود به حرفه برای دریافت پایه سه برای مهندسان عمران شامل چهار بخش نظارت، محاسبات، اجرا  و طراحی هست که بخش اجرا به تازگی در فهرست آزمون ورود به حرفه قرار گرفته است.

به گزارش آنا، آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی، مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) روزهای پنجشنبه و جمعه 12 و 11 بهمن ماه سال 97، با شرکت 177770 نفر داوطلب در 31 مرکز استان و 33 شهرستان تابعه برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com