مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه میانه:

مهمترین حادثه قرن و عصر،  پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن دفاع مقدس می باشد

خبرگزاری آنا: مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه میانه با بیان اینکه جنگ، يكي از عناصر پايدار تاريخ است و علي رغم تلاش فراواني كه در طول تاريخ صورت گرفته، رسيدن به صلح مطلق سرابی بیش نیست گفت: به طوري كه از سه هزار و چهارصد سال تاريخ ثبت شده جوامع انساني، حداکثرسيصد سال آن بدون جنگ و خونريزي سپري شده است. حتي فلاسفه بزرگي مانند افلاطون و ارسطوحقانيت جنگ را بصورت دفاعي به رسميت شناخته و آن را ضروري دانسته اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری‌ آنا از میانه، حجت الاسلام عادل ابراهیم نژاد در مراسم گرامیداشت هفته دقاع مقدس و نشست هم اندیشی فرماندهان و مدیران بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اظهار کرد: مهمترین حادثه قرن و عصر،  پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن دفاع مقدس است و انتقال حماسه ها، عبرت ها به نسل های بعد، انتقال میراث انقلاب، دفاع مقدس و دستاوردها آن از وظایف اصلی ماست.

وی افزود: شناخت شخصیت های موثر در انقلاب و دفاع مقدس ( سیاسی و نظامی )، تبیین مظلومیت ایران در جنگ و حمایت های همه جانبه ( سیاسی ، نظامی ، مالی ، تسلیحاتی ، مشاوره ، انسانی و... ) از عراق و نقش مردم و جوانان داوطلب در جنگ از ضروریات آشنایی با دفاع مقدس است.

مسئول تربیت و آموزش سپاه ناحیه میانه در باره چیستی و چرایی جنگ بیان کرد: جنگ، يكي از عناصر پايدار تاريخ است و علي رغم تلاش فراواني كه در طول تاريخ صورت گرفته، رسيدن به صلح مطلق سرابی بیش نیست.

ابراهیم نژاد در تعریف واژه جنگ از دیدگاه پیتر می یر جامعه شناس آلمانی، نوعی نزاع بین دو گروه سازمان یافته عنوان کرد و گفت: يعنی جنگ مستلزم شرايط تكامل تاريخي معين بويژه وابسته به دولت و سازمان هاي شبه دولتي و همچنین برخورد خشونت آميز بين نيروهاي مسلح دو يا چند كشور پس از به بن بست رسيدن مذاكرات سياسي به منظور تحميل اراده يا جلوگيري از تحميل اراده يكی بر ديگری است.

مراسم تکریم مهدی بشیرپور و معارفه احسان برزگری به عنوان فرمانده پایگاه شهید رجایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه و اهدا لوح تقدیر و تجلیل از خانم الهام عاصفی فرمانده پایگاه حضرت زینب(س) این واحد دانشگاهی به عنوان پایگاه نمونه در سطح استان آذربایجان شرقی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نشست هم اندیشی فرماندهان و مدیران بسیج دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان از سوی بسیج دانشجویی حوزه شهید صیاد شیرازی و معاونت دانشجویی و فرهنگی، با حضور دکتر علی سلیمی رئیس، مهندس حبیب اله خدابنده معاون دانشجویی و فرهنگی، مهندس احمد غفاری مدیر فرهنگی، دکتر شهرام موسوی معاون آموزشکده فنی و حرفه ای سما، دکتر رضا وجدی مدیر پژوهش، جمعی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دکتر سلیمان جمشیدی عضو بسیج استادان شهرستان، سرهنگ پاسدار اصغر مسلمی مسئول بسیج دانشجویی شهرستان و جمعی از دانشجویان بسیجی در محل سالن اجلاس این واحد دانشگاهی برگزار شد.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com