برگزاری آزمون سراسری نظام مهندسی در واحد میانه

 

خبرگزاری آنا: آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی، مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان، حرفه ای کاردان های فنی ساختمان و تعیین صلاحیت حرفه ای معماران تجربی، مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) در سال 97،  تعداد 314 نفر داوطلب زن و مرد در دو نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه 20 و 21 اردیبهشت ماه سال جاری در ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

آزمون نظام مهندسی پایه 3 در نوبت صبح پنجشنبه آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته‌های معماری (نظارت)، عمران (نظارت)، نقشه برداری، شهرسازی و ترافیک، و آزمون حرفه ای کاردان های فنی ساختمان در رشته های کاردان تأسیسات مکانیکی، کاردان تأسیسات برقی، کاردان معماری، کاردان عمران، کاردان شهرسازی و کاردان نقشه برداری با شرکت92 نفر مرد و 27 نفر زن انجام گرفت.

در عصر پنجشنبه، داوطلبان به تعداد 106 نفر مرد و 20 نفر زن در رشته های تأسیسات مکانیکی (نظارت)، تأسیسات برقی (نظارت)، معماری (اجرا) و عمران (اجرا)، داوطلبان به سوالات تستی و تشریحی خود پاسخ دادند.

در نوبت صبح جمعه آزمون داوطلبان به تعداد 47 نفر مرد و 12 نفر زن در رشته های تاسیسات مکانیکی (طراحی)، تاسیسات برقی (طراحی) و عمران (محاسبات) و در عصر جمعه نیز آزمون تعیین صلاحیت معماران تجربی، در رشته معماری (طراحی) 10 نفر مرد و زن (در مجموع) به رقابت پرداختند.

همین الزام شرکت در آزمون، می تواند انگیزه‌ای قوی باشد تا موجب شود مهندسانمان اندکی جدی تر، مباحث مقررات ملی که استفاده از آن الزامی هست را مطالعه کنند.

فلسفه این آزمون چیزی مشابه آزمونی که فارغ التحصیلان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا و فارغ التحصیلان پزشکی برای دریافت پروانه پزشکی از نظام پزشکی می گذرانند، است.

مشابه هر آزمون اجباری دیگر در کشور، آزمون ورود به حرفه نیز در سال های گذشته تبدیل به سدی بزرگ و ترسناک پیش روی مهندسان تازه قارغ التحصیل شده است.

 در این آزمون باعث شده که حتی مهندسان با خواندن انواع کتاب تست و شرکت در انواع کلاس ‌های کنکوری و آزمون ‌های آزمایشی باز هنگام شرکت در این آزمون از ترس و نگرانی درونی پر باشند که البته شیوه جدید تست های کنکوری این آزمون که پیچاندن سوال در ذهن مهندسان هم شهرت یافته اند و خود به پیچده تر شدن این آزمو در ادوار گذشته کمک کرده است.

ورود به این حرفه برای دریافت پایه سه برای مهندسان عمران شامل چهار بخش نظارت، محاسبات، اجرا و طراحی هست که بخش اجرا به تازگی در فهرست این آزمون قرار گرفته است.


نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com