Bpj

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد میانه خبر داد:

برگزاری دوره آموزش مقدماتی سیمولینک در نرم افزار متلبخبرگزاری آنا: رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد میانه از برگزاری دوره آموزشی با عنوان "آموزش مقدماتی سیمولینک در نرم افزار متلب" ویژه اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و اعضای شرکت های فناور مرکز رشد واحدهای فناوری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خیرگزاری آنا، دکتر عباس نعمتی با بیان این مطلب افزود: سیمیولینک یک ابزار شبیه‌سازی همراه با نرم‌افزار متلب است و موارد استفاده از آن عمومی بوده و مانند بسیاری از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی مهندسی، مختص کاربرد خاصی نیست و این مورد، مزایا و معایب متفاوتی را برای سیمیولینک ایجاد می‌کند.
وی به کارایی این نرم افزار اشاره کرد و گفت: با استفاده از سیمولینک می‌توان رفتار یک سیستم را بدون نیاز به ساختن آن شبیه سازی و تحلیل نمود، به این ترتیب یک مهندس و طراح با استفاده از سیمولینک می‌تواند علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه و زمان به بررسی تاثیر اغتشاشات یا سایر عوامل ورودی بر عملکرد یک سیستم بپردازد.
عضو هیأت علمی واحد میانه در ادامه خاطر نشان کرد: شبیه‌سازی سیستم‌ها این توانایی را در اختیار می‌گذارد تا عکس‌العمل یک سیستم در صورت تغییر پارامترهای ورودی آن به خوبی شناخته شود.
نعمتی تصریح کرد: سیمولینک به صورت یک کتابخانه در نرم‌افزار متلب ارائه شده است که شبیه‌سازی توسط بلوک‌های این کتابخانه به صورت دیاگرام‌های بلوکی انجام می‌شود و نیز برای شبیه‌سازی سیستم‌های دینامیکی می‌توان از آن استفاده نمود.
نعمتی نرم افزار سیمولینک را زیرمجموعه نرم‌افزار متلب عنوان کرد و گفت: نرم‌افزار متلب دارای کتابخانه‌های زیادی در زمینه رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مکانیک و... می‌باشد.
رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد میانه با اشاره به مدت برگزاری دوره بیان کرد: این دوره به مدت 6 ساعت بوده و روز دوشنبه مورخ 14/12/96 از ساعت 10-13 و 14-17 در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار خواهد شد.
رییس باشگاه پزوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه یادآور شد: کلیه متقاضیان برای ثبت نام بایستی مشخصات خود را به همراه تلفن تماس حداکثر تا مورخ 13/12/96 به پست الکترونیک nemati_abbas@yahoo.com ارسال نمایند.
این مسئول اذعان کرد: شرکت در دوره آموزشی برای اعضای باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و نیز اعضای شرکتهای فناور مرکز رشد واحد میانه "رایگان" بوده و برای سایر افراد لازم است مبلغ 300،000 ریال (سیصد هزار ریال) به شماره حساب 0110353132008 نزد بانک ملی بنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه (ساها) واریز و اسکن فیش واریزی را نیز در زمان ثبت نام ارسال نمایند.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com