نشان طلا بر گردن دو تن از دانشجویان واحد میانه در مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان

خبرگزاری آنا: سعید رجبی و میرهاشم حسینی دو تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان در رشته تکواندو نشان طلا را بر گردن آویختند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری‌آنا، سعید رجبی و میرهاشم حسینی در بیست و نهمین دوره مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان در چین تایپه 2017 در رشته تکواندو توانستند با غلبه بر تمامی حریفان خود بر سکوی قهرمانی تکیه کنند.

Photo 2017 08 26 08 39 35 Photo 2017 08 26 08 39 40
سعید رجبی، هوگوپوش وزن 87- کشورمان ابتدا برابر «آدرین آنجیال» نماینده اسلووکی دارنده مدال برنز قهرمانی ۲۰۱۵ را ۲۸ بر ۸ به برتری رسید، در دومین مبارزه به مصاف «ماتئو میلانی» از ایتالیا رفت و ۲۶ بر ۲ پیروز شد. وی در دیدار سوم «میسائل لوپز» از مکزیک که در کارنامه او مدال تورنمنت های مختلف به چشم می خورد را ۱۷ بر ۳ از پیش رو برداشت.

 

رجبی در مرحله نیمه نهایی « رافائیل کمالف» از روسیه را ۱۰ بر ۹ از پیش رو برداشت و راهی فینال شد.
نماینده وزن هفتمی کشورمان در فینال این رقابت ها با «سئونگوان لی» از کره جنوبی مبارزه کرد و در دیداری حساس در حالیکه تا ثانیه های پایانی راند سوم نتیجه به نفع نماینده کره جنوبی بود نتیجه را مساوی کرد و در راند طلایی با کسب دو امتیاز موفق شد خوشرنگ ترین مدال این رقابت ها را کسب کند.
میر هاشم حسینی نماینده وزن ۶۳- کیلوگرم کشورمان نیز پس از یک‌ دور استراحت به مصاف «گانگیمن چو» از کره جنوبی رفت و با نتیجه ۲۹ بر ۱۱ به برتری رسید، در دومین گام «سائوراو» از هندوستان را با قاطعیت ۲۰ بر صفر از پیش رو برداشت، در ادامه «سباستین روبرتو ناوئا» از شیلی را ۱۶ بر ۹ شکست داد.
میرهاشم در مرحله نیمه نهایی «محمد ممدوف» آذربایجانی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و قهرمان نوجوانان جهان ۲۰۱۴ را ۱۹ بر ۹ شکست داد و راهی فینال شد.
نماینده وزن ۶۳- کیلوگرم کشورمان در فینال این رقابت ها «لوکاس گازمن» تکواندوکار با سابقه آرژانتینی رفت و با غلبه (۱۷ بر ۵) بر این تکواندوکار بر سکوی قهرمانی ایستاد.
این رقابت‌های G2 است که به نفر اول ۲۰ امتیاز، نفر دوم ۱۲ امتیاز و نفرات سوم ۷٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.
بیست و نهمین دوره بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ با حضور ۷۶۳۹ ورزشکار از ۱۴۲ کشور جهان و در ۲۱ رشته ورزشی از روز جمعه – ۲۷ مردادماه به مدت ۱۳ روز در “چین تایپه” تایوان در حال برگزاری است.
بیست و نهمین دوره مسابقات یونیورسیاد جهانی دانشجویان از تاریخ 28 مرداد ماه تا 8 شهریور ماه سال جاری به مدت 11 روز در کشور چین تایپه برگزار می شود.