دکتر جلیل اجلی رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرستان میانه و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، به مناسبت گرامي داشت روز بسیج اساتید پیام تبریک صادر کرد. متن این پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

«با سلام و درود به روان پاک شهدای اسلام و روح پر فتوح حضرت امام(ره) و با آرزوی توفیق و سعادت و سلامت برای مقام عظمای ولایت، امام خمینی (ره) با فرمان تشکیل بسیج، شجره طیبه ای را در گلستان انقلاب اسلامی کاشتند و با رهنمود های نافذ و ارزشمند خود این شجره را آبیاری کردند که نشان آن جوانان بسیجی هشت سال دفاع مقدس بودند که حماسه ای بی مثال را رقم زدند و درسی بزرگ و زیبا به نسل های آینده انقلاب دادند. در اندیشه حضرت امام خمینی (ره)، بسیج نهادی فرهنگی، اجتماعی و مردمی است آن هم با ابعاد متعدد در این نگرش، بسیج دیگر صرفاً سازمانی نظامی نیست که در زمان جنگ و برای دفاع در برابر دشمن شکل گرفته باشد بلکه تشکیلاتی است فراگیر و پاسخگوی نیازهای اساسی و حیاتی جامعه و با اجزای نظام، چنان هماهنگی و پیوند دارد که انفصال آن متصور نیست. حیثیت امروز نظام تا حد زیادی مدیون بسیج و حضور همه جانبه مردم در آن بوده است. حتی شکلگیری حکومت جهان اسلام با بسیج همه جانبه و فراگیر در جهان میسر خواهد بود به فرموده امام راحل این امر شدنی است و باید به دنبال تحقق یافتن آن بود.مقام معظم رهبری، بسیج را رمز پایداری و ماندگاری و عزت ملی نامیده و حضور بسیج در همه صحنهها و عرصههایی که انقلاب اسلامی به آن نیازمند است را کلید طلایی حل مشکلات کشور نامیدندو همواره با توصیفی کم نظیر از این نهاد مقدس حمایت و بر تقویت بسیج پافشاری فرمودهاند « فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت است، فرهنگ شجاعت است، فرهنگ غیرت است، فرهنگ استقلال و آزادگی است. فرهنگ اسیر خواستهای حقیر نشدن است، خواستهای زندگی برای همه مهم است، اما آنچه مهمتر است آرمانها است، ارزشها، هدف است» آنها را باید مقدم داشت. 

IMG 0040بسیج مولد مبارک انقلاب و برآمده از تجزیه ناشی از رویارویی اسلام ناب محمدی (ص) برابر دشمنان قرآن و عترت است. تأسیس بسیج مستضعفین توسط حضرت امام خمینی(ره) بیانگر دور اندیشی و آیندهنگری آن شخصیت بزرگ نسبت به روند حوادث و رخدادهای فراروی انقلاب اسلامی و حرکت ملت ایران بود و گذر زمان و چالشها و فتنههایی که در پهنه میهن اسلامی طی بیش از سه دهه اخیر پدید آمد نشان داد که اگر تدبیر حکیمانه معمار کبیر انقلاب در شکلگیری نیروی راهبردی بسیج نبود، چه بسا سرنوشت بسیاری از عرصههای مبارزه با دشمنان به گونهای دیگر رقم میخورد. با بازبینی نقش آفرینیهای حماسی و افتخار آمیز بسیج در سه دهه گذشته به ویژه در عرصه هشت سال دفاع مقدس و نیز مصاف عالمانه و شجاعانه با فتنههای سهمگین پس از جنگ تحمیلی میتوان دید که بسیج با هوشمندی، هوشیاری و آمادگی همه جانبه، همواره با بصیرت و شجاعت در میدانهای نیاز انقلاب حضوری فاخر و سرنوشت ساز داشته و موقعیت خود را به عنوان نیروی راهبردی نظام و سپر مستحکم ملت ایران در صحنه جنگهای سخت، نیمه سخت و نرم برابر دشمنان تعریف و تثبیت کرده است. بسیج رمز اقتدار ایران اسلامی و از عوامل اصلی ناکامی دشمنان انقلاب و نظام در میدانهای مختلف از جمله در روند فتنه سال 88 می­باشد. بسیج اساتید دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهرستان میانه روز بسیج اساتید را بر مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)، خانواده شهدا ، جانبازان و ایثار گرا ن و بسیجیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نماید و از خداوند متعال توفیق روز افزون بسیجیان همیشه در صحنه را خواستار است.

من ا... التوفیق- دکتر جلیل اجلی

رئیس کانون بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهرستان میانه

دیدگاه‌ها   

لورنس انویه تکسه
+1
ضمن عرض تبریک این روز باارزش و یادگار امام راحل به رهبر فرزانه انقلاب استاد ارجمند حضرت آیت الله خامنه ای (دامت برکاته) و تشکر از همکار ارجمندمان جناب آقای دکتر اجلی این روز را به تمامی همکاران ارجمندم تبریک عرض نموده و امیدواریم در سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل همگی بتوانیم در اعتلای کشور عزیزمان قدم برداریم . . با تشکر دکتر لورنس انویه تکیه
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com