خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از پذیرش دانشجو در رشته دکتری حرفه ای       دامپزشکی از نیم سال دوم سال تحصیلی 95-94 در این واحد دانشگاهی خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبر گزاری آنا، دکتر علی سلمان پور گفت: متقاضیانی که در سال جاری در آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی شرکت نموده و در رشته مورد علاقه ی خود پذیرفته نشده اند، می توانند تا تاریخ 12/11/94 از طریق سایت مرکز آزمون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس: www.azmoon.org مراجعه و در تکمیل ظرفیت، این رشته تحصیلی را انتخاب و از نیم سال دوم 95-94 در این واحد دانشگاهی تحصیل کنند.
سرپرست واحد میانه با تأکید بر اینکه رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی یکی از پر طرفداران رشته­ های تحصیلی دایر در این واحد دانشگاهی می­باشد اظهار کرد: برای فارغ التحصیلان این رشته زمینه های اشتغال فراوانی وجود دارد و فارغ التحصیلان قادر هستند با راه­اندازی داروخانه دامپزشکی، آزمایشگاه تشخیص طبی دامپزشکی، کلینیک اختصاصی حیوانات خانگی یا درمانگاه­های دام های بزرگ و مراکز مایه کوبی برای خود شغل مناسبی ایجاد کنند.
IMG 1827
سلمان پور اضافه کرد: فارغ التحصیلان این رشته تحصیلی می توانند برای فعالیت در مجتمع­های مرغداری، گاوداری و پرورش طیور و دام، مجتمع­های تکثیر و پرورش آبزیان خوراکی و زینتی، مجتمع­های پرورش اسب و باشگاه­های سوارکاری و پانسیون اسب، سازمان دامپزشکی و شبکه­های دامپزشکی، انستیتو پاستور و مؤسسه سرم سازی رازی، کشتارگاه­های صنعتی، کارشناسان کمیته امداد امام خمینی، مسئولین فنی کارخانه­های تولید خوراک دام و طیور و... مشغول به کار شوند.
وی خاطر نشان کرد: دانشجویانی که وارد رشته دامپزشکی می­شوند باید حدود 220 واحد درسی را در 6 سال بگذرانند که این واحدها در سه مقطع متوالی علوم پایه، پاتوبیولوژی و علوم درمانگاهی تدریس می­شود.
او با بیان اینکه دانشجو در آغاز شروع تحصیل خود، طی 2 سال علوم پایه را می­گذراند و سپس در 2 سال بعدی دروس پاتوبیولوژی شامل میکروبیولوژی، آسیب شناسی، انگل شناسی و بهداشت و کنترل مواد غذایی را مطالعه می­کند و بالاخره وارد دوره علوم درمانگاهی می­شود که این دوره خود شامل دو بخش دروس نظری و عملیاتی و بخش کارورزی می­شود.
 سلمان پور تصریح کرد: به همین دلیل دانشجوی این رشته در علوم پایه پزشکی بنیه­ی علمی خوبی دارد و حتی می­تواند در دوره­ های تخصصی ایمونولوژی، میکروب شناسی و... در آزمون­های رشته­های پزشکی شرکت کرده و به موفقیت نیز می­ رسند.