برگزاری کرسی آزاد اندیشی در واحد میانه با محوریت " نگاه دانشگاه به دانشجویان علم گرایی است یا مدرک گرایی "
خبرگزاری آنا:در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در مراکز آموزش عالی، به همت دفتر بسیج دانشجویی و با همکاری معاونت دانشجویی و وفرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه مراسم کرسی آزاد اندیشی با موضوع " نگاه دانشگاه به دانشجویان علم گرایی است یا مدرک گرایی " با حضور معاونین آموزشی، اداری و مالی و دانشجویی و فرهنگی و همچنین جمعی از دانشجویان در محل سالن اجلاس واحد برگزار شد.آزاد اندیشی
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در ابتدای مراسم دانشجویان منتخب و علاقمند به ارائه نظرات و دیگاه های خود پرداختند و سوالات خود را نیز مطرح کردند.
دکتر علی رسولی معاون اداری و مالی واحد از داوران این مراسم با بیان اینکه کرسی های آزاد اندیشی فرصت مغتنمی است که در آن دانشجویان به صورت آزاد نظام مند، محترمانه، عقلانی، منطقی و شجاعانه در قالب های مختلف به اظهار نظر، پرسش و پاسخ، گفتگو و تبادل نظر بپردازند اظهار کرد: کرسی های آزاد اندیشی موضوعی بود که از سوی مقام معظم رهبری مطرح گردید تا از این طریق دانشجویان بتوانند سخنان و خواست های خود را آزادانه در قالب قوانین و مقررات بیان کنند.
وی گفت: قشر دانشجو باید توانمند باشد زیرا شما، برای صرف کردن فعل خواستن و  با امید به آینده به دانشگاه آمده اید تا با دست پر از اینجا خارج شوید.
رسولی اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه موظف است با فراهم کردن بهترین امکانات آموزشی، پژوهشی رفاهی و ورزشی برای ولی نعمتان خود که همانا دانشجویان هستند، شما را به سوی تعالی علم ودانش سوق دهد.
عضو هیات علمی واحد میانه تاکید کرد: دانشجو باید مطالبه گر باشد و از استاد خود بخواهد تا با بهترین روش های تدریس، علم دانش مناسبی به آنها تزریق کند و در واقع استاد را به سر ذوق آورد.
معاون اداری و مالی واحد میانه تصریح کرد: هدف اصلی این دانشگاه، بالا بردن کیفیت آموزش با استادان مجرب است تا شما عزیزان در محیطی آرام و پرنشاط به تحصیلات عالیه خود ادامه دهید.
رسولی خاطر نشان کرد: اگر جامعه ای بخواهد پیشرفت کند، باید سرغ دانشگاه برود و استادان، دیدگاه دانشگاه را عوض می کنند و کسی که باسواد باشد، مطمئناً راه های ترقی را پیدا خواهد کرد.
در ادامه، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد با بیان اهداف کرسی های آزاد اندیشی گفت:  تضارب آراء و حاکم شدن فضای عقلانی و علمی با رعایت اخلاق اسلامی و منطق گفتگو، تشویق دانشگاهیان به مطالعه و تفکر خلاق در راستای بصیرت افزایی و رفع ابهامات و پاسخ گویی به شبهات گوناگون، ایجاد بستر علمی و فرهنگی مناسب برای تشویق وزمینه سازی فرایند تولید علم و نظریه پردازی، ایجاد محیط مطلوب برای بیان آزادانه و ناصحانه اندیشه ها در دانشگاه ها با توجه به تقویت مولف های وحدت ، امنیت ملی و ارزش های اسلامی از اهداف کرسی آزاد اندیشی می باشد.
دکتر جلیل اجلی محیط دانشگاه را محیطی خاص دانست و افزود: وقتی صحبت از دانشگاه می شود در کنار آن بحث انتظارات به میان می آید که بایستی از یک طرف نیروهایی با مهارت تربیت کند و از بعد دیگر دانشگاه محل تضارب آراء است.
وی اذعان کرد: دانشگاه، برآیند نخبگان جامعه است و استادان و دانشجویان نسل پیشرو جامعه هستند و از طرفی دیگر بایستی ابعاد تأثیرگذار دانشگاه را هم ببینیم.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی واحد میانه ادامه داد: موقعی که دانشجو بعد از فارغ التحصیل شدن، یک مدرک کلاسیک دریافت می کند، ولی باید رفتارش در محیط های مختلف تنظیم کرده و بسنجد.
DSCN6783اجلی با اشاره به دیدگاه دانشجو نسبت دانشگاه بیان کرد: دیدگاه شما دانشجویان به دانشگاه باید دیدگاه چند بعدی باشد، نه تک بعدی، در محیط دانشگاه، دانشجو یعنی صددرصد خواستن، گفتن و انتقاد کردن. انتقاد سازنده حق مسلم شماست تا به اصلاح بیانجامد و مسیر درست انتقاد در پیش گرفته شود.
او در پایان سخنان خود، تلاش دانشجویان در جهت مطالبات خود از مسئولین را خواستار شد و اظهار کرد: دانشجو با رصد کردن ایرادات، مسائل و مشکلات دانشگاه و انتقاد سازنده باعث می شود تا ما در رفع آنها کوشا باشیم و برای رشد و اعتلای این مجموعه آموزشی بیشتر تلاش نماییم.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com