سرپرست واحد میانه به آنا خبر داد؛
نخستین همایش ملی باستان شناسی و هنر سفال و سفال گری در اسفند 94
خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از برگزاری نخستین همایش ملی باستان شناسی و هنر سفال و سفال گری در اسفند ماه سال جاری خبرداد.
دکتر علی سلمان پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: به همت معاونت پژوهش و فناوری و گروه باستان شناسی واحد میانه، نخستین همایش ملی باستان شناسی و هنر سفال و سفال گری در 15 اسفند ماه 94 در این واحد دانشگاهی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به اهداف این همایش گفت: تبادل نظر بین استادان، دانش پژوهان و صاحب نظران به منظور آگاهی از آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی باستان شناسی، کاوش های صورت گرفته و بررسی چالش ها، آسیب ها و فرصت های پیش رو از جمله اهداف این همایش می باشد.
سرپرست واحد میانه در ادامه به محورهای این همایش اشاره کرد و افزود: محورهای نخستین همایش باستان شناسی شامل اهمیت سفال و سفال گری در باستان شناسی - تأثیر ابداع سفال در زندگی انسان نوسنگی - سفال پیش از تاریخ (نوسنگی، مس و سنگ، مفرغ و آهن)- سفال دوره تاریخی (عیلام، اورارتور، مانا، ماد و هخامنشی، اشکانی و ساسانی) سفال در تمدن اسلامی (صدر اسلام، سلجوقی، ایلخانی، تیموری، صفوی و قاجار) سفال ممالک اسلامی سفال تمدن ها گونه شناسی سفال ایران نقش و لعاب در سفال ایران فناوری ساخت سفال  و مستند نگاری داده های سفالی خواهد بود.
این مسئول تاکید کرد: آخرین مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه همایش تا تاریخ 30/9/94 بوده و پذیرش آن نیز 15/10/94 اعلام شده است.
سلمان پور تصریح کرد: علاقمندان به شرکت در این همایش می توانند مقالات خود را به آدرس دبیرخانه به نشانی : میانه جاده ترانزیت بلوار شهدای زینبیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گروه باستان شناسی و پست الکترونیکی bastanshenasi@m-iau.ac.ir ارسال نموده و یا به سایت همایش به آدرس http://conference.m-iau.ac.ir مراجعه نمایند.
او در پایان خاطر نشان کرد: برپایی نمایشگاه آثار سفالی نفیس هنرمندان معاصر از دیگر برنامه های جنبی این همایش است.
 
باستان شناسی

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com