Menu
معاون پژوهش و فناوری واحد میانه عنوان کرد؛
برگزاری کارگاه آموزشی کامفار (COMFAR)) همزمان با همایش ملی یافته­­ های نوین در پژوهش­های کشاورزی و منابع طبیعی
خبرگزاری آنا: معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع کامفار(COMFAR) خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، دکتر علی فرامرزی با بیان این خبر گفت: کارگاه آموزشی کامفار(COMFAR) همزمان با همایش ملی یافته های نوین در پژوهش های کشاورزی و منابع طبیعی برگزار خواهد شد.
وی افزود: این کارگاه توسط دکتر علی شهنوازی مدرس گروه اقتصاد کشاورزی در تاریخ سوم آذرماه 1394 تدریس می گردد و در پایان، گواهی شرکت در کارگاه به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.
عضو هیأت علمی واحد میانه در خصوص نرم افزار کامفار بیان کرد: همواره در فعاليت ­های مربوط به کسب و کار اين سوالات مطرح است که تا چه اندازه شروع فعاليت جديد يا توسعه ­ی آن می­تواند سودآور باشد و گاهاً علاقه داريم تأثير تغيير متغيرها بر بازده سرمايه­ گذاری خود را ارزيابی و راه­کارهايی برای بهبود آن، شناسايی نماييم.
فرامرزی ادامه داد: در پاسخ به اين سوالات، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) نرم­افزاری به نام کامفار (COMFAR) تهيه و معرفی کرده است  و در این کارگاه قسمت­­های مختلف نرم­افزار معرفی و با مثالی در مورد نحوه­ی استفاده از آن توضيحاتی ارائه می گردد.
معاون پژوهش و فناوری واحد میانه با بیان اینکه اين دوره به علاقمندان کسب و کار و کسانی که نياز به تهيه­­ی طرح توجيهی دارند توصيه می­­شود گفت: از جمله موضوعات مورد بحث مفاهيم ارزيابی پروژه، افق برنامه ­ريزی، ارزش زمانی پول، نرخ بهره و تعادل، نرخ جذب، ارزش خالص حال، نرخ بازده داخلی و نسبت منفعت به هزينه، تعريف هزينه­ های ثابت، جاری، استهلاک و ارزش اسقاط، آشنايی با اصطلاحات مورد استفاده در نرم­ افزار کامفار، معرفی قسمت­ های مختلف نرم­ افزار و چگونگی ورود اطلاعات، تفسير نتايج نرم ­افزار و توضيح نقش هر يک در تصميم­ گيری، تحليل حساسيت نتايج ارزيابی به تغييرات احتمالی در پروژه، مقايسه­ ی پروژه­ هايی با عمرهای اقتصادی متفاوت، بررسی نقش تورم در ارزيابی­ های مالی و آشنايی با توانايی­ های نرم ­افزار اکسل در ارزيابی پروژه­ ها می باشد.  
این مسئول در مورد محل برگزاری این دوره آموزشی خاطر نشان کرد:محل این کارگاه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ميانه، دانشکده کشاورزی همزمان با همایش ملی یافته­­ های نوین در پژوهش­های کشاورزی و منابع طبیعی، روز سوم آبان 1394 خواهد بود.
فرامرزی در پایان تاکید کرد: جهت اطلاعات بیشتر به وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه به نشانی : http://workshop.m-iau.ac.ir مراجعه نمایید.
نرم افزار کامفار

دیدگاه‌ها   

دکتر لورنس انویه تکیه
+1
این کارگاه می تواند بسیار مفید باشد البته بایستی یک پیش زمینه ای مخاطبان داشته باشند در آن صورت بسیار مفید خواهد بود
پاسخ دادن

نوشتن دیدگاه

Go to top
saeed_sol@yahoo.com