سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه:
ایجاد و راه اندازی رشته های مهندسی مکانیک و تأسیسات حرارتی و برودتی در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت ثبت نام بدون آزمون
خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از ایجاد و راه اندازی دو رشته تحصیلی جدید کارشناسی پیوسته مهندسی مکانیک و کارشناسی ناپیوسته مهندسی تأسیسات حرارتی و برودتی در این واحد دانشگاهی خبر داد.IMG 0024
دکتر علی سلمان پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا ضمن اعلام این خبر گفت: با تصویب نهایی شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فن آوری، دو رشته تحصیلی جدید مهندسی مکانیک و مهندسی تأسیسات حرارتی و برودتی در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه راه اندازی شد.
وی افزود: این واحد دانشگاهی از مهر ماه سال 94 (نیم سال اول تحصیلی 95-94) در این دو رشته (مهندسی مکانیک و مهندسی تأسیسات حرارتی و برودتی) و سایر رشته های مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.
سلمان پور با اشاره به مزایای مهم رشته مکانیک اذعان کرد: دانشجویان تا ترم 5 و 6 دروس مشترک گرایش های مختلف مکانیک را گذرانده و در ترم های آخر می توانند با توجه به علاقه و شناختی که نسبت به گرایش ها به دست آورده اند، یکی از گرایش های ”حرارت و سیالات"، "جامدات" یا "ساخت و تولید" را انتخاب کرده و با گذراندن دروس تخصصی در گرایش مورد نظر فارغ التحصیل شوند.
سرپرست واحد میانه با بیان اینکه رشته مکانیک در این واحد دانشگاهی مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های مختلفی می باشد و از لحاظ امکانات آزمایشگاهی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد تصریح کرد: آزمایشگاه های سیالات، مقاومت مصالح، ترمودینامیک و کارگاه های شاسی و بدنه، موتور، سوخت رسانی، برق خودرو، ریخته گری، قالب سازی، صنایع چوب، عمومی مکانیک و ... از جمله آنها می باشد.
وی گرایش های مختلف مکانیک را حرارت و سیالات، طراحی جامدات، ساخت و تولید و مکانیک خودرو عنوان کرد و گفت: گستردگی رشته مکانیک باعث شده است که فارغ التحصیلان این رشته با خیال آسوده نسبت به آینده کاری و یا علمی خود بنگرند و آزادی انتخاب بیشتر را تجربه نمایند.
سلمان پور در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: علاقمندان به تحصیل در این رشته می توانند همه روزه بجز روزهای تعطیل، با مراجعه حضوری به دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه نسبت به ثبت نام (بدون آزمون) اقدام نمایند.
 

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com