سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه:
ایجاد و راه اندازی رشته های مهندسی مکانیک و تأسیسات حرارتی و برودتی در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت ثبت نام بدون آزمون
خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از ایجاد و راه اندازی دو رشته تحصیلی جدید کارشناسی پیوسته مهندسی مکانیک و کارشناسی ناپیوسته مهندسی تأسیسات حرارتی و برودتی در این واحد دانشگاهی خبر داد.IMG 0024
دکتر علی سلمان پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا ضمن اعلام این خبر گفت: با تصویب نهایی شورای گسترش وزارت علوم تحقیقات و فن آوری، دو رشته تحصیلی جدید مهندسی مکانیک و مهندسی تأسیسات حرارتی و برودتی در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه راه اندازی شد.
وی افزود: این واحد دانشگاهی از مهر ماه سال 94 (نیم سال اول تحصیلی 95-94) در این دو رشته (مهندسی مکانیک و مهندسی تأسیسات حرارتی و برودتی) و سایر رشته های مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته به صورت بدون آزمون دانشجو می پذیرد.
سلمان پور با اشاره به مزایای مهم رشته مکانیک اذعان کرد: دانشجویان تا ترم 5 و 6 دروس مشترک گرایش های مختلف مکانیک را گذرانده و در ترم های آخر می توانند با توجه به علاقه و شناختی که نسبت به گرایش ها به دست آورده اند، یکی از گرایش های ”حرارت و سیالات"، "جامدات" یا "ساخت و تولید" را انتخاب کرده و با گذراندن دروس تخصصی در گرایش مورد نظر فارغ التحصیل شوند.
سرپرست واحد میانه با بیان اینکه رشته مکانیک در این واحد دانشگاهی مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های مختلفی می باشد و از لحاظ امکانات آزمایشگاهی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارد تصریح کرد: آزمایشگاه های سیالات، مقاومت مصالح، ترمودینامیک و کارگاه های شاسی و بدنه، موتور، سوخت رسانی، برق خودرو، ریخته گری، قالب سازی، صنایع چوب، عمومی مکانیک و ... از جمله آنها می باشد.
وی گرایش های مختلف مکانیک را حرارت و سیالات، طراحی جامدات، ساخت و تولید و مکانیک خودرو عنوان کرد و گفت: گستردگی رشته مکانیک باعث شده است که فارغ التحصیلان این رشته با خیال آسوده نسبت به آینده کاری و یا علمی خود بنگرند و آزادی انتخاب بیشتر را تجربه نمایند.
سلمان پور در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: علاقمندان به تحصیل در این رشته می توانند همه روزه بجز روزهای تعطیل، با مراجعه حضوری به دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه نسبت به ثبت نام (بدون آزمون) اقدام نمایند.