سرپرست واحد میانه عنوان کرد؛
رشته مهندسی اجرایی یکی از نیازهای جوامع پیشرفته امروزی است
خبرگزاری آنا: سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: امروزه مدیریت به عنوان یکی از شاخه های معرفت بشری پیشرفت زیادی نموده است و آموزش و تحقیق در زمینه آن گسترش فراوانی یافته است.
دکتر علی سلمان پور در معرفی و آشنایی کامل با رشته مهندسی مدیریت اجرایی به خبرنگار خبرگزاری آنا اظهار کرد: نیاز به تقویت و تجهیز کادر مدیریت به خصوص در سطح اجرایی، در کشور ما به خوبی احساس شده است. مهندسی اجرایی، تلفیق علم و هنر و فن بوده و به منظور آموزش برای انجام فعالیت های آماده سازی نظارت و اجرای پروژه به ویژه پروژه های عمرانی صورت گرفته است.
وی ویژگی اصلی تخصص مهندسی مدیریت اجرایی را ماهیت بین رشته ای آن دانست و افزود: این رشته تحصیلی ترکیبی از رشته های مهندسی عمران، صنایع و مدیریت می باشد و مهندسان مدیریت اجرایی، تخصص های مرتبط با عمران، صنایع و اصول مدیریت و نظارت را در دوره تحصیلی خود فرا می گیرند.
سرپرست واحد میانه در مورد مهندسی مدیریت اجرایی در ایران عنوان کرد: رشته مهندسی مدیریت اجرایی، یکی از نیازهای جوامع پیشرفته امروزی است و توجه بیشتر مسئولین و کمک به این رشته حیاتی در کشور ما می تواند گام های بزرگی در عرصه های اقتصادی بردارد.
سلمان پور اضافه کرد: مدیریت اجرایی با هدف بسط و توسعه دانش دانشجویان در زمینه مهندسی به واسطه ارائه دوره های آموزشی مرتبط با اصول مختلف مهندسی مکانیک، صنایع، برق، کامپیوتر و عمران طراحی شده است.
این مسئول، یکی از زمینه های بارز توسعه و آموزش مدیریت را ایجاد رشته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی برشمرد و خاطر نشان کرد: دوره کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، به منظور پرورش مدیران کارآمد جهت اداره سازمان های اقتصادی، اجتماعی، تولیدی و خدماتی می باشد.
وی در خصوص ادامه تحصیل دانش آموختگان این رشته در مقطع دکتری تخصصی تصریح کرد: دانش آموختگان رشته مدیریت اجرایی می توانند در هر یک از رشته های مربوط به مدیریت نظیر مدیریت تکنولوژی، مدیریت مالی، رهبری و رفتار سازمانی در مقطع دکتری تخصصی ( PHD) ادامه تحصیل دهند.
سلمان پور در مورد پتانسیل های شغلی فارغ التحصیلان اذعان کرد: در حال حاضر با توجه نیاز مبرم به تخصص های توانمند در به کارگیری علوم پایه مهندسی در واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، اشتغال به کار این متخصصین با استقبال خوب واحدهای فوق همراه خواهد بود و این پتانسیل ها به دو گروه پیش و پس از گذراندن پودمان تخصصی دسته بندی می شوند.
سرپرست واحد میانه با بیان اینکه مدیران مالی عالی برای مدیریت عالی است گفت: این رشته برای تربیت مدیرانی خلاق و نوآور در عرصه پرشتاب دنیای کسب و کار بوجود آمده است. در مدیریت اجرایی، مدیران می آموزند چگونه مدیریتی میانی و عالی فرآیندهای سازمانی را اداره نمایند.
وی با تاکید بر اینکه مدیریت اجرایی به دلیل بازار کار عالی، از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی دنیا است و در ایران نیز به سرعت در حال گسترش می باشد بیان کرد: می توان گفت که رشته مدیریت اجرایی بر خلاف ظاهرش، یکی از گرایش های  MBA بوده که تکیه بیشتری بر مفاهیم کیفی دارد.
سلمان پور با اشاره به سه گرایش مدیریت استراتژیکی، بازاریابی و تولید و عملیاتی این رشته و ارائه آنها در اغلب دانشگاه ها افزود: رویکرد کنونی دنیا، رویکردی کارآفرینی است به این معنا که تشویق فارغ التحصیلان این رشته  به راه اندازی کسب و کار از اصول اولیه است.
سرپرست واحد میانه در پایان سخنان خود گفت: رشته تحصیلی مدیریت اجرایی در مقطع کارشناسی ارشد و دیگر گرایش های مدیریت در مقطع کارشناسی و کاردانی در این واحد دانشگاهی ایجاد و راه اندازی شده است و علاقه مندان به تحصیلات عالیه در این رشته می توانند در بزرگترین مجموعه آموزش عالی شهرستان ادامه تحصیل دهند.
IMG 7689

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com