نماینده میانه:
موضع گیری و سیاست درست دانشجو، باعث اصلاح مدیریت در جامعه می شود
خبرگزاری آنا: نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجو باید بیدار بوده و بر مسائل کشور آگاهی داشته باشد و تأثیرگذاری او در مسائل کلان کشور کاملاً احساس شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهندس میر بهلول حسینی و هیأت همراه در بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در نشست صمیمی با مسئولین دانشگاه اظهار کرد: نماینده و یا هر شخص مسئولی در این مملکت، بایستی هر روز برای پیشرفت، توسعه و آبادانی آن قدم های مؤثری بردارد.
وی افزود: عده ای باید به این توجه داشته باشند که اگر کسی بخواهد در کشور اصلاحات و تغییرات اساسی انجام دهد، بایستی فرزند انقلاب باشد، در غیر این صورت چیزی مقدور نخواهد بود و نتیجه مثبتی به دست نمی آید.
عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پست های کلیدی و اساسی در این کشور را باید افرادی از جنس این انقلاب اداره کنند تصریح کرد: این عظمت و عزتی که نصیب جمهوری اسلامی شده، حاصل خون پاک شهیدان و رهنمون های حضرت امام خمینی(ره) بوده است.
حسینی در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: جایگاه دانشجو و دانشگاه، جایگاهی است که در آن دانشجو بتواند با موضع گیری درست و با سیاست درست وارد شدن به مسائل کشور، باعث اصلاح مدیریت در جامعه می شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی، وابستگی به جناح های سیاسی و طرفداری از شخص خاصی مرسوم شود گفت: جانبداری شخصی و حمایت از جناح های سیاسی در دانشگاه ها، یعنی وارد شدن بر استقلال فکری دانشجویان. در واقع اعتدال بر این است که دانشجو را در مسیر خود هدایت کنند.
وی محیط دانشگاه را محیطی با نشاط و زنده ای برای دانشجویان عنوان کرد و افزود: دانشجویان باید با دل و خلوص نیتی پاک وارد قضایا شوند و جهت گیری مناسبی نسبت به افراد داشته باشند، لذا نباید از دانشجویان استفاده ابزرای کرد و آن دانشجویی که به اجرای عدالت در جامعه توجه کند، فردی با روحیه و زنده ای است.
این مسئول، با اشاره به اینکه معیار دانشجو اصل نظام است بیان کرد: در کشور ما معیار باید عدالت، اصل دین، ذات انقلاب و نظام باشد و ما باید اینها را به دانشگاه ها برگردانیم و هر دانشجو و استادی که سطحی فکر کند و نگرش عمیقی نسبت به مسائل کشورش نداشته باشد، قطعاً چنین دانشجویی مورد تأیید رهبری نخواهد بود.
حسینی تأکید کرد: دانشجو و استاد باید به شأن و جایگاه اصلی خود برگردد و شما مسئولین دانشگاه نیز بر کیفیت آموزشی، پژوهشی و دانشجو محوری توجه خاصی کرده و سر لوحه کاری خود قرار دهید.
نماینده مردم میانه در پایان سخنان خود حمایت بیشتر دولت از دانشگاه آزاد اسلامی را خواستار شد و قول همه نوع مساعدت و همکاری در جهت رفع مشکلات و مسائل دانشگاه را داد.
در ادامه، دکتر سلمان پور رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حضور نمایندگان و مسئولین را در بزرگترین مجموعه آموزش عالی شهرستان، مایه مباهات دانست و گزارش اجمالی از فعالیت های انجام گرفته در این واحد دانشگاهی را ارائه کرد.
 
سپس معاونین آموزشی و تحصیلات تکمیلی، اداری و مالی، پژوهش و فناوری، دانشجویی و عمرانی به بیان مختصری از عملکردهای حوزه های مربوطه پرداختند و نقطه نظرات، پیشنهادات و مشکلات خود را بیان نمودند.  نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com