رئیس واحد میانه:
بخش مهمی از توسعه تمامی صنایع، مرهون پیشرفت های به دست آمده در مهندسی مکانیک است
خبرگزاری آنا: رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: مهندسی مکانیک از شاخه های کهن مهندسی است که کاربردی وسیع در تمامی بخش های صنعتی جهان امروز دارد.
دکتر علی سلمان پور در معرفی هر چه بهتر رشته مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی درگفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا بیان کرد: حوزه فعالیت مهندسی مکانیک آن چنان گسترده است که نه تنها، صنعتی را نمی توان یافت که از آن بی نیاز باشد، بلکه بخش مهمی از توسعه تمامی صنایع، مرهون پیشرفت های به دست آمده در مهندسی مکانیک می باشد.
وی با بیان اینکه رشته مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی در مقاطع کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در واحد میانه وجود دارد افزود: مجوز ایجاد و راه اندازی رشته مهندسی مکانیک - طراحی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد از سوی شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری اخذ گردیده و این واحد دانشگاهی از مهر ماه سال 94 دانشجو می پذیرد.
رئیس واحد میانه در ادامه سخنان خود تاکید کرد: دانش آموختگان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی در زمین های آموزشی، تحقیقاتی، طراحی و صنعتی مهارت خواهند داشت.
سلمان پور در مورد اینکه مهندسی مکانیک طراحی کاربردی نقشی شایسته و بارز در توسعه و پیشرفت دانش و فناوری ایفا می کند ادامه داد: دانش آموختگان کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک طراحی کاربردی در زمینه های آموزشی، تحقیقاتی، طراحی و صنعتی مهارت خواهند داشت و از جمله توانمندی های آنان می توان به طراحی و ساخت ماشین آلات و قطعات اشاره کرد.
این مسئول توانمندی و مهارت های دانش آموختگان کارشناسی ارشد مکانیک را فهرست وار در هفت زمینه عنوان کرد و گفت: این توانمندی ها و مهارت ها در زمینه های طراحی و ساخت، تحلیل، آزمایش، فرآیندهای ساخت و تولید، نوین، سیستم های اتوماسیون و رباتیک و همکاری با مهندسان دیگر رشته ها مانند متالوژی، شیمی، عمران، برق و ... می باشد.
سلمان پور ابراز امیدواری کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در تلاش است تا زمینه های مساعد پرورش و شکوفایی استعدادها را با روش های نوین آموزشی  و پژوهشی و سوق دادن آن ها به امر تحقیقات و نوآوری فراهم نماید. امید می رود در آینده در این این راه گام های مهمی برداشته شده و با تربیت نیروهای کارآمد و مشارکت در طرح های تحقیقاتی و صنعتی به عنوان یکی از مراکز آموزشی و پژوهشی کشور شناخته شود.
رییس واحد میانه در پایان خاطر نشان کرد: ثبت نام بدون آزمون این واحد دانشگاهی در 118 رشته تحصیلی مقاطع کارشناسی و کاردانی پیوسته و ناپیوسته، از طریق سایتwww.azmoon.org  برای نیمسال اول تحصیلی 95-94 آغاز شده و آمادگی خود را برای جذب دانشجو اعلام می دارد.
IMG 0070

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com