IMG 7689
سلمان پور در گفتگو با آنا:
راه اندازی رشته های علوم پزشکی و پیراپزشکی از اتفاقات مهم در سال 94 برای واحد میانه خواهد بود
خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: با توجه به پتانسیل بالای این واحد دانشگاهی و دارا بودن امکانات لازم و فضاهای بسیار مناسب آموزشی، رشته های علوم پزشکی، پیراپزشکی و دانشکده علوم پزشکی در سال 94 راه اندازی و از اتفاقات مهم و خوب برای این واحد دانشگاهی خواهد بود.
دکتر علی سلمان پور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا ضمن بیان این مطلب افزود: راه اندازی و کلید خوردن رشته های علوم پزشکی، پیرا پزشکی و دانشکده علوم پزشکی، اخذ اسناد مالکیت زمین های اهدایی کوی ساحلی و همچنین توسعه تحصیلی تکمیلی و ساماندهی مراکز آموزشی وابسته از دیگر برنامه های مهم واحد میانه در سال 94 می باشد.
وی در خصوص سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان و تأمین 16 درصد بودجه در سال جدید از محل شرکت های دانش بنیان و فعالیت های اقتصادی در این واحد دانشگاهی اظهار کرد:  با توجه به اخذ مجوز فعالیت مرکز تحقیقات کشاوری (گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک) با رویکرد تجاری سازی محصولات کشاورزی، اقدامات اساسی در جهت تولید و تجاری سازی در زمینه گیاهان دارویی و محصولات ارگانیک انجام خواهد شد.
این مسئول در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با توسعه فعالیت کارگاه تولید پوشاک و لباس های ورزشی فعالیتهای گسترده در زمینه تولید پوشاک و ارائه خدمات به سازمان ها و ارگان های مختلف انجام گرفته و همچنین طرح هایی از قبیل ایجاد آزمایشگاه تخصصی مکانیک خاک و آزمایشگاه تخصصی بتن در دست اقدام می باشد و پیگیریهای لازم جهت اخذ مجوز فعالیت صورت می گیرد.
رئیس واحد میانه یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی شرکت دانش بنیان در این واحد دانشگاهی را  طرح احداث گلخانه بهاری عنوان کرد و گفت: طرح احداث گلخانه تجاری محصولات کشاورزی و گلهای زینتی با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی واحد در دست اقدام است و تولیدات صورت گرفته به بازارهای مختلف ارائه خواهد شد و نیز محصولات شرکتهای مرکز رشد فناوری دانشگاه با همکاری دفتر سرمایه گذاری دانش بنیان، غیردانش بنیان و دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت واحد در مرحله بازاریابی و سرمایه گذاری بوده و اقدامات لازم در این زمینه انجام می گیرد.
سلمان پور مقوله ارتقای سطح فرهنگی دانشجویان در کنار توسعه علمی و آموزشی را یکی از وظایف مهم و اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بر شمرد و بیان کرد: در صورت تامین اعتبار برگزاری دومین همایش ملی مهدویت همراه با برگزاری نمایشگاه ویژه و چاپ کتاب با محوریت مهدویت و همچنین برگزاری کنگره ملی بزرگداشت آیت اله احمدی میانجی و دیگر مفاخر علمی بنام و مطرح شهرستان از برنامه های فرهنگی طرح ماندگار در راستای فعالیت های فرهنگی واحد می باشد.
وی در در خصوص رشته های تحصیلی، علی الخصوص تحصیلات تکمیلی این واحد دانشگاهی خاطر نشان کرد: واحد میانه دارای 4 رشته دکتری تخصصی و 29 رشته کارشناسی ارشد، از نظر تنوع در رشته های علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم کشاورزی و پایه فعال بوده و از نقاط قوت تحصیلات تکمیلی در این دانشگاه، دارا بودن بیش از 50 نفر هیأت علمی، با مرتبه علمی استادیار و بالاتر بوده که ظرفیت بسیار مناسبی برای تحصیلات تکمیلی می باشد.                                                                                                                                                                                                                                       
رئیس واحد میانه اضافه کرد: در آینده نیز واحد میانه در نظر دارد ضمن تصویب رشته های جدید در مقطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد با رویکرد توسعه علوم پزشکی اقدامات لازم را بعمل آورد.
سلمان پور در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، یکی از واحدهای پیشرو در ایجاد گسترش توسعه تحصیلات تکمیلی  و کاهش وابستگی به شهریه دانشجویان و تأمین 16 درصد بودجه در سال جدید از محل شرکت های دانش بنیان و فعالیت های اقتصادی در سطح استان خواهد بود.

نوشتن دیدگاه

بالا
saeed_sol@yahoo.com