چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه:

دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه بر آن است در راستای توسعه علمی کشور، با هدف تربیت فارغ التحصیلان و نیروهای متخصص با فضائل انسانی، اخلاقی و اسلامی جامعه، گسترش مرزهای دانش، پیشتازی در آموزش عالی ملی و منطقه ای و نقش محوری در تولید علم، به عنوان یک قطب علمی در شمال غرب کشور و استان آذربایجان شرقی تبدیل شود.

این دانشگاه در 158 رشته تحصیلی در مقاطع دکترای تخصصی، کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی به ارائه مهارت ها، دانش ها و بینش های مورد نیاز دانشجویان می پردازد. دانشگاه خود را ملزم می داند با توجه به روند دگرگونی های شگرف در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، فن آوری و اجتماعی، نیازهای تازه و نوظهور آموزشی و پژوهشی جامعه را از طریق طراحی و توسعه دوره های آموزشی و خدمات متنوع با بهره مندی از فن آوری نوین و سیستم های پیشرفته آموزشی تأمین نماید.

دانشگاه به لحاظ مسئولیت ملی و اجتماعی، خود را متعهد به ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و عمومی در بالاترین سطح استانداردهای کیفی می داند و بر این باور است این مهم تنها با جذب و حفظ استادان نخبه و فرهیخته و افزایش توانمندی های مدیران و کارکنان به نتیجه مطلوب خواهد رسید.

اهداف و دور نما:

یکی از مهم ترین اهداف و مأموریت های اصلی در داین واحد دانشگاهی، عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تولید علم درآمد ناخالص ملی کشور از طریق اقتصاد دانش بنیان و پاسخگویی به نیازهای جامعه است.