انتشار کتاب

دبیر شورای انتشارات: دکتر عزیزه یوسفی

سوابق تحصیلی: کارشناسی زبان و ادبیات فارسی  1372
کارشناسی ارشد زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان، 1379
دکتری زبان و ادبیات فارسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، 1394 

سوابق پژوهشی:  

کتاب ها:

  • فارسی عمومی (با ساختار و نگاهی نو) 1386
    فارسی عمومی (با ساختار و نگاهی نو) تجدبد نظر همراه با افزوده 1393
    چهار فصل در شعر زنان معاصر (نقد ادبی اشعار ژاله قائم مقامی، سیمین بهبهانیف دکتر طاهره صفارزاده) 1396
  • زن در قصه های آذربایجان 1399

گزیده مقالات:

ژورنال:

زبان سعدی در غزلیات، پژوهشنامه ادب حماسی واحد رودهن، 1389.

کنفرانس:

Sociological Study of Contemporary Persian literature، کنفرانسزبان و ادبیات فارسی،دانشگاه شهید بهشتی تهران، 1395
نگاهی به جایگاه زن در مثنوی مولوی،مولانا پژوهی، قونیه- ترکیه، 1395
چگونه می­توان میان نقش­های متعدد زنان تعادل ایجاد کرد؟،نقش زنان در هزاره سومبا رهیافت مدیریتی و جامعه شناختی،دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان، 1395
تاثیر اشتغال زنان بر خانواده و توسعه اقتصادی، زنان و پیشرفت جامع،دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز، 1396


فرم توجیهی کتاب

فرمها و پرسشنامه های ارزیابی کتاب، متن تالیفی و ترجمه

دانلود پرسـشنامه ارزیابی کتاب


جهت خرید کتابها به صورت آنلاین مبلغ کتاب مورد نظر را درج کنید بعد از کلیک از شما اطلاعات لازم درخواست خواهد شد. پس از واریز با شما تماس گرفته می شود

در صورت پرداخت حضوری در بانک فیش بانکی را به شماره حساب 0105834139005 بنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه نزد بانک ملی ایران واریز نموده و اسکن آن را به آدرس: nourafcan@m-iau.ac.ir یا hassannourafcan@gmail.com ارسال نمایید.
در صورت درخواست برای ارسال به شکل پستی یا از طریق باربری مبلغ اضافی دریافت خواهد شد.
در صورت تمایل به مبادله کتابهای این واحد با سایر کتابهای شما با آدرس دانشگاه: میانه، بلوار شهدای زینبیه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دفتر مدیریت پژوهش یا آدرس ایمیل فوق مکاتبه نمایید.
با سپاس
دکتر حسن نورافکن
مدیر پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه
تلفکس: 2240085-0423


 لیست کتب چاپ شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه


مدیریت علفهای هرز 

19صاحب اثر: دکتر مهدی مهرپویان
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول –تابستان 1391
تعداد صفحات: 265
قیمت: 200.000 ریال

چکیده:

کتاب حاضر در 3 بخش کلی تنظیم گردیده است: بخش اول شامل زیست شناسی و اکولوژی، بخش دوم به روشهای حل مشکل علف هرز و مدیریت تلفیقی (IWM) و بخش سوم شامل تصاویر رنگی برخی از گیاهانی است که از مناطق شمال غرب کشور عزیزمان ایران تهیه شده و در علوم علفهای هرز مطرح می‏باشند و تعدادی از آنها به معنی واقعی علف هرز محسوب می گردند که به شناسایی اغلب گیاهانی که به عنوان علف هرز رایج مطرح هستند کمک شایانی می نماید.

 

 


اکوتوریسم با صنعت1 گردشگری روستایی (گذری بر جاذبه­های گردشگری روستایی آذربایجانشرقی)

صاحب اثر: میکائیل رسولزاده
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول –
تابستان 1386
تعداد صفحات: 153
قیمت: 26000 ریال

چکیده:

این کتاب در 8 فصل کلی تهیه گردیده است. فصل اول: کلیات گردشگری، فصل دوم: صنعت گردشگری- چالشها و راهکارها، فصل سوم: جامعه­شناسی گردشگری، فصل چهارم: گردشگری و توسعه پایدار روستایی، فصل پنجم: گردشگری روستایی چیست؟، فصل ششم: گردشگری روستایی در ایران، فصل هفتم: جاذبه­های گردشگری آذربایجانشرقی، فصل هشتم: جاذبه­های گردشکری روستایی آذربایجانشرقی


اصول آموزش کشتی فرنگی 

2صاحب اثر: شهریار صالحی
نوبت چاپ و تاریخ نشر:
چاپ اول – 1389
تعداد صفحات: 82
قیمت: 22000 ریال

چکیده:

کتاب اصول آموزش کشتی فرنگی ، با پرداختن به تاریخچه کشتی فرنگی ایران و جهان به مهمترین عوامل و شاخص­های اولیه کشتی­گیران فرنگی کار و نحوه آموزش و انتقال تکنیک در این رشته می­پردازد . نویسنده، با جمع­آوری اطلاعات و تجارب چندساله خود و سایر متخصصان و مربیان امر در روند آموزش و آماده­سازی کشتی­گیران فرنگی کار در این کتاب به ویژگیهای جسمانی، روانی و عاطفی، عوامل ناملموس و نقش مهم آنها می­ پردازد.

 

 


اصول و پرورش بلدرچین 

3صاحب اثر: مهندس شهرام گلزار ادبی
دکتر جابر داوودی
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – زمستان 1385
تعداد صفحات: 137
قیمت:24000 ریال

چکیده:

این کتاب در 6 فصل تهیه گردیده است. فصل اول درخصوص تاریخچه پرورش بلدرچین در ایران توضیح داده است. فصل دوم درباره خصوصیات بیولوژیکی و تولیدی بلدرچین بحث کرده است. نویسنده در فصل سوم به جوجه­کشی این نوع پرنده پرداخته است. فصل چهارم در رابطه با پرورش و نگهداری بلدرچین می باشد. فصل پنجم بیماریهای شایع در بلدرچین را بیان کرده است. فصل ششم نیز به اصول اساسی تغذیه در بیلدرچین اشاره کرده است.

 

 

 


تجارت بین ­الملل 

4صاحب اثر: شهلا احمدی
محمد مهدلو
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – زمستان 1390
تعداد صفحات: 167
قیمت: 42000 ریال

چکیده:

تجارت بین­الملل و مسئله صادراتو واردات در اقتصاد کلان از اهمیت ویژه­ای برخوردار است و قدرت تولیدی و توانایی کشور در صدور کالا و سرمایه موجبافزایش اعتبار اقتصادی کشور در سطح جهان می­گردد. زیرا افزایش صادرات نشانگر قدرت مالی یک کشور و برطرف نمودن نیازهای گوناگون جامعه است. در این کتاب مباحث در این زمینه به گونه­ای ارائه شده است که کارفرمایان و سیاست­گذاران اقتصادی نیز بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
کلیه علافه­مندان به علمی اقتصاد می­توانند مطالب این کتاب را مطالعه نموده و به گسترش تفکر در این زمینه مبادرت ورزند

 


حسابداری شرکتها (1) 

5صاحب اثر: چنگیز سلمانی- شهلا احمدی- امیررضا رمضانی
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – 1390
تعداد صفحات: 198
قیمت: 70000 ریال

چکیده:

در این کتاب ابتدا جهت آشنایی با شرکتهای تجاری، تعاریف و مفاهیم مربوط به شرکتهای تجاری به اختصار بیان شده است. هدف اصلی و موضوع کتاب بحث پیرامون شناخت و حسابداری شرکتهای تضامنی و مشارکت خاص می­باشد، لذا جهت آشنایی بهتر با شرکتهای تضامنی و مشارکتهای خاص قوانین، مقررات و استانداردهای مربوطه با توجه به قوانین و استانداردهای ایران ارائه شده است. جهت تبیین مباحث، عملیات مربوط به هر یک از شرکتها به تفصیل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته سپس جهت انجام عملیات حسابداری، ثبتهای حسابداری مربوط به هر رویداد مالی ارائه گردیده است. مباحث در این کتاب به گونه­ای ارائه شده است که بتواند مورد استفاده سطوح مختلف استفاده کنندگان شامل : اساتید محترم رشته حسابداری، دانشجویان رشته حسابداری و رشته­های مرتبط و سایر عزیزانی که با شرکتهای تضامنی و مشارکت خاص ارتباط دارند، قرار گیرد.


خوشنویسی بر اساس مدل چهار خط 

6صاحب اثر: رفعت عطاری و مهدی قیداری
نوبت چاپ و تاریخ نشر:چاپ اول – 1391
تعداد صفحات: 80
قیمت: 30000 ریال

چکیده:

در این کتاب سعی شده است روش آموزش خوشنویسی به روش چهار خط آموزش داده شود در حالیکه تا به امروز فقط آموزش بصورت تقلید حروف بوده است (از طریق دیدن و نوشتن).
روش چهار خط بر اساس قانون خاصی است که میزان قرار گرفتن هر یک از حروف بر روی خطوط را توضیح می­دهد. این روش در طرح آموزش معلمان اجرا شده و نتیجه بخش بوده است. این کتاب برای آشنایی آموزگاران عزیز با این روش جدید کاملاً موثر است.


دیکشنری فارسی- آذری- انگلیسی-آلمانی 

7صاحب اثر: لیلا قدیمی
نوبت چاپ و تاریخ نشر:
چاپ اول – 1388
تعداد صفحات: 142
قیمت: 22000 ریال

چکیده:

این کتاب بر خلاف سایر کتب که اکثراً به دو زبان نوشته می­شوند به چهار زبان نوشته شده است و همراه با گرامر و مکالمه گردآوری شده است. همچنین طراحی و عنوانبندی کتاب بر اساس حروف الفبایی نبوده بلکه بر اساس عناوین مختلف (میوه ها، سبزیجات، لباس، مشاغل و ...) می باشد که آن را کاربردی­تر کرده و باعث سهولت در یادگیری می­شود.


راهنمای قهرمانان جوان 8(برای موفقیت در رشته­های ورزشی)

صاحب اثر: لیلا رفیقی- دکتر سیدیوسف حاجی­اصغری
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول –
تابستان 1386
تعداد صفحات: 150
قیمت: 32000 ریال

چکیده:

این کتاب در 4 بخش و ده فصل تهیه شده است. مولف اصلی این کتاب Penny crisfeild می­باشد. هدف کتاب حاضر ارائه اطلاعات و آگاهیهای موردنیاز ورزشکاران جوان برای بهبود بخشیدن به فرآیند برنامه­ریزی ورزشی، بهبود وضعیت جسمانی، حرکتی و مهارتی و کمک به نتیجه­گیری بهتر ورزشکاران می­باشد همچنین در این کتاب اطلاعاتی در زمینه­های مختلف مرتبط با ورزش از قبیل حفظ انگیزه، تغذیه صحیح، داروها و .. ارائه شده است. کتاب حاضر تلاش دارد سازگاری هر چه بیشتر فعالیتهای ورزشی ورزشکاران با زندگی اجتماعی را فراهم آورد


روش تحقیق در جغرافیای طبیعی

9صاحب اثر: دکتر رسول صمدزاده
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – پاییز 1384
تعداد صفحات: 195
قیمت: 26000 ریال

چکیده:

این کتاب در 7 فصل کلی تهیه شده است.
فصل اول: موضوع و اصول مطالعاتی دانش جغرافیا، فصل دوم: روش تحقیق و روش­شناسی علمی، فصل سوم: جغرافیای طبیعی و روشهای پژوهش، فصل چهارم: مراحل مختلف پژوهش در جغرافیای طبیعی، فصل پنجم: روشها و فنون جمع­آوری اطلاعات، فصل ششم: تجزیه و تحلیل داده­هاو فصل هفتم: تهیه و تنظیم یک طرح مطالعاتی می باشد که در هر فصل به تفصیل به این مطالب پرداخته شده است.

 


روند ورود ترکان به ایران تحولات و پیامدهای آن 

10صاحب اثر: معصومه اختیاری
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول –تابستان 1385
تعداد صفحات: 203
قیمت:32000 ریال

چکیده:

این کتاب در سه بخش تهیه گردیده است.1- بخش اول: اطلاعاتی در مورد ترکان پیش از ورود به ایران-2- بخش دوم: ترک­ها و اسلام-3- بخش سوم ترکان و آذربایجان. که در بخش اول در خصوص معنی لغت ترک، ترک­ها آسیای مرکزی، حکومت­های اولیه ترکان، باورهای اولیه ترکان می­باشد. بخش دوم در خصوص ورود ترکان به عالم اسلام، دوران تسلط ترکان بر ایران (سلجوفیان-نفوذ سلجوقیان و تغییر ایدئولوژی حکومت- نگاهی کلی به حکومت استبدادی در ایران) بحث شده است.

 

 


سنجش از دور در هواشناسی کشاورزی 

11صاحب اثر: دکتر محمدرضا اردکانی-دکتر محمد
رضوانی – دکتر علی فرامرزی- دکتر میثم نعیمی
مهندس سعید مظاهری
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – زمستان 1386
قیمت: 26000 ریال

چکیده:

این کتاب شامل 24 فصل می­باشد. عناوین فصلها به طور کلی شامل: 1- زمین و جو- 2- حضیض خورشید و رأس خورشید- 3- درجه حرارت هوا- 4- فشار جو و باد 5- رطوبت جو 6- میعان جوی و بارش 7- طبقه­بندی اقلیم­ها 8- پیش­بینی آب و هوا- 9- هواشناسی کشاورزی 10- تشعشع خالص و تخمین آن 11- میکروکلیماتولوژی 12- واحد گرمایی13- تبخیر و تعرق 14- خسارات ناشی از آب و هوا 15- پیش­بینی هواشناسی کشاورزی 16- اقلیم­شناسی بارندگی 17- روش­های سنجش از دور در کشاورزی و ...


سیاستهای پولی و مالی

12صاحب اثر: نسرین رستمی
نوبت چاپ و تاریخ نشر:
چاپ اول – 1389
تعداد صفحات: 208
قیمت: 42000 ریال

چکیده:

اقتصاد علم انتخاب است. اقتصاد به مردم چگونه انتخاب کردن را آموزش می­دهد، این که چگونه منابع تولیدی کم­یاب و محدود برای تولید کالاهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. علم اقتصاد می تواند به فهم چگونگی اتخاذ تصمیمات دولت نیز کمک کند. دخالت دولت در اقتصاد می­تواند به صورت دخالت از طرف تقاضا یا عرضه انجام شود، ابزار مداخله دولت از طرف تقاضا، سیاستهای پولی و مالی و از طرف عرضه نیز سیاستهای طرف عرضه می­باشد. در این کتاب سعی شده است به زبانی ساده و با ارائه مثالهای کاربردی و قابل فهم، آثار سیاستهای کلان اقتصادی از جمله سیاستهای پولی و مالی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد

 


شیمی آلی (همراه با حل مسائل) 

13صاحب اثر: فهیمه قره­ خانی، مهدی ادیب و علی خانی
نوبت چاپ و تاریخ نشر:
چاپ اول – 1391
تعداد صفحات: 191
قیمت: 85000 ریال

چکیده:

نویسندگان کتاب حاضر که سالین متمادی در دانشگاه­های مختلف به تدریس شیمی در رشته های مختلف مبادرت داشته اند به این احساس رسیده­اند که دانشجویان نیاز مبرمی به کتابی در درس شیمی آلی­شان دارند تا بتوانند مطالب آن را تا حد ممکن به زبانی ساده و همراه با راه حل مسائل و صرفاً به اندازه دو واحد نظری که در عین حال تمام سرفصل­ها در آن گنجانده شده باشد را به راحتی درک کنند. این کتاب برای تدریس در رشته­های شیمی و غیر شیمی مانند رشته­های کشاورزی، علوم تجربی و علوم آزمایشگاهی و سایر رشته­های مرتبط در مقاطع کاردانی و کارشناسی مفید و قابل استفاده است.


علایم جوشکاری در نقشه­ های مهندسی

14صاحب اثر: ای. ان. گریگوری- آ.آ. آرمسترانگ
مترجمین: علی اصغر بالسینی اقدم و فرهاد زارعی
نوبت چاپ و تاریخ نشر:
چاپ اول – 1390
تعداد صفحات: 90
قیمت: 26000 ریال

چکیده:

این کتاب توسط انتشارات CRC Press آمریکا و Woodhead انگلستان در سال 2005 منتشر شده است. با توجه به اینکه علایم جوشکاری از گستردگی فراوانی در استانداردهای متفاوت برخودارند، لذا در این کتاب سعی شده است که مهمترین و پرکاربردترین آنها گردآوری شود به­طوری که بتوان قسمت اعظم این علایم را پوشش داد. مطالب ارایه شده در این کتاب دقیقا مطابق با استانداردهای ISO 2553:1993 و ANSI/AWS A2.4-98 می­باشند.

 

 


فارسی عمومی با ساختار و نگاهی نو 

15صاحب اثر: عزیزه یوسفی
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – زمستان 1386
تعداد صفحات: 169

چکیده:

در این اثر مباحث و قسمتهای مربوط به شعر و نثر فارسی به صورت منسجم و مرتبط با یکدیگر و ارائه مقاله­های زنده و مناسب ارائه گردیده ضمن اینکه سعی شده در این زمینه از آخرین نقد و نظرهای صاحب­اندیشان و منتقدان همچنین برگزیده­های از متون نظم و نثر کهن و معاصر مناسبی نیز استفاده گردد. 

 

 

 


قرآن و زندگی گامی در آشنایی با موضوعات قرآنی 16

صاحب اثر: جعفر شیخ ­الاسلامی
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – زمستان 1386
تعداد صفحات: 127
قیمت: 23000 ریال

چکیده:

از راههای آشنایی با قرآن موضوع­شناسی قرآن است که اهل تحقیق همیشه به آن نیاز دارند مجموعه قرآن و زندگی برای آشنا کردن دانشجویان و محققان با محتوای قرآن و مفاهیم آن می­باشد که با موضوعات متنوع اخلاقی، اعتقادی، اجتماعی و ... با نام سوره و شماره آیه هر قسمت در بخشهای مختلف تنظیم و تدوین شده است.

 

 


نگرشی بر مبانی فقهی اقتصاد اسلامی 

17صاحب اثر: قهرمان مهنام
نوبت چاپ و تاریخ نشر: چاپ اول – 1390
تعداد صفحات: 118
قیمت: 30000 ریال

چکیده:

نظام اقتصادی و معیشتی سالم هدفی است که نیک­اندیشان و مصلحان جامعه همیشه در راه آن تلاش کرده­اند. در نظام عقیدتی اسلام همه فعل و انفعالها از جمله کردارهای اقتصادی در جهت رشد روحی و معنوی انسان است از این رو سیستم اقتصادی مکتب اسلام در جهت رشد معنوی انسان­هاست و این رفتارهای موردنظر عبارتند از: خمس، زکات، قرض­الحسنه و بعضی رفتارهای اقتصادی که از منظر اسلام مذمون هستند، مثل رباخواری و آثار شوم آن در جامعه. مجموعه حاضر نگاهی است به اساسی­ترین مباحث اقتصادی و جایگاه آن از نظر فقه اسلامی و تلاش شده است تا مباحث فقهی اقتصاد به گونه­ای ساده و منسجم و به دور از پیچیدگی­های لفظی و لغوی بیان شود و از آنجا که اهمیت مسائل اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، لازم است مسلمانان خصوصاً قشرجوان و دانشجویان با مسائل و مبانی اقتصاد اسلامی آشنا شوند.
 


انگلیسی ویژه دانشجویان رشته مهندسی برق 20

امروزه یادگیری زبان انگلیسی به منظور برقرای ارتباط با کشورهای مختلف، ضروری­ست. کتاب حاضر، که با عنوان  انگلیسی تخصصی ویژه دانشجویان مهندسی برق نوشته شده است، شامل مطالب مفید و پرکاربد پیرامون مهندسی برق با گرایش­های الکترونیک، مخابرات، قدرت، کنترل و کامپیوتر است. در این کتاب تلفظ­های دروس بریتانیایی بوده و از گرامر و مطالب مورد استفاده در آیلتس، استفاده گردیده است.

 

 

 

 


راهنمای آزمایش­های مکانیک خاک21

کتاب راهنمای آزمایش­های مکانیک خاک به منظور آشنایی دانشجویان، مهندسین و مدرسین رشته مهندسی عمران با انجام آزمایش­های متداول در پروژه­های عمرانی و بر اساس استاندارد ASTM  می­باشد. کتاب از 14 فصل تشکیل شده است که در آن آزمایش­های متداول خاک شامل میزان رطوبت، چگالی، حدود اتربرگ، طبقه­بندی خاک، تراکم، وزن مخصوص و ... به صورت گام به گام تشریح گردیده است.

 

 

 

 


22

فارسی عمومی (با ساختار و نگاهی نو)- تجدید نظر  همراه با افزوده ها

مؤلف: دکتر عزیزه یوسفی، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

تاریخ نشر و نوبت چاپ

چاپ اول از ویراست دوم، 1393      

چاپ دوم از ویراست دوم، 1395


کتاب حاضر، ویرایش جدید و تجدیدنظر شده­ی کتاب فارسی عمومی چاپ سال 1386 است. در چاپ جدید، بخش­های تازه­ای به چاپ قبلی افزوده شده است؛ برخی مطالب ضعیف حذف گردیده و پاره­ای مباحث نیز به­روزتر شده است. بخش عمده­ی این چاپ نیز همانند چاپ پیشین، برخی از نمونه­های شعر و نثر فارسی را شامل می­شود که در دو بخش مجزای شعر و نثر، به ترتیب تاریخی قرار گرفته است. در ویرایش دوم نیز، هدف مولف، در راستای تحقق بخشیدن به همان اهداف مذکور در چاپ اول است ضمن این­که کوششی­ست در جهت ارایه هر چه بهتر و مفیدتر واحدهای درسی دانشگاهی و در عین حال مرجع و منبع مناسبی برای دانشجویان و علاقه­مندان است. 


چهارفصل در شعر زنان معاصر (نقد ادبی شعرعالم­تاج قائم­مقامی، سیمین بهبهانی، طاهره صفارزاده) 23

مؤلف: دکتر عزیزه یوسفی، استادیار دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

تاریخ نشر : 1396

کتاب «چهار فصل در شعر زنان معاصر» در یک پیش­گفتار و چهار فصل، زبان و اندیشه­های شعری سه زن شاعر معاصر، عالم­تاج قائم­مقامی، سیمین بهبهانی و دکتر طاهره صفارزاده را به بحث گذاشته است. به منظور دریافت بهتر زبان شعری و اندیشه­های زنان شاعر، مولف کتاب، نظریه­ها و مباحث زبان­شناختی و نیز وضعیت زنان را در ادوار مختلف تاریخی ایران و جریانات مربوط به زنان در جهان را به پیش چشم خوانندگان نهاده است. نویسنده امید دارد کتاب حاضر توانسته باشد گامی هر چند کوچک در جهت آشنایی دانشجویان و مخاطبان فرهیخته با ابعاد شعری زنان شاعر برداشته ­باشد.

 

 


ریاضی کاربردی 2 24

صاحبان اثر: محمد موسایی آوینی، حلیمه مددی، یاشار رحیم­پور، رویا داداشی.

سال چاپ:  1397

کتاب « ریاضی کاربردی 2 » با تاكید بر نقش ریاضی بر شاخه‌های مختلف علوم انسانی، از جمله بر مسایل اقتصادی و مالی، در شش فصل و یك پیوست تنظیم شده است. فصل1 آشنایی مقدماتی با بردارها و معادله‌ی خط و صفحه در فضا را ارایه داده است. فصل2 به ماتریس‌ها، دترمینان‌ها دستگاه‌های خطی، مقادیر ویژه و بردارهای ویژه همراه با مثال‌های كاربردی متنوع می پردازد. فصل3 درباره برنامه‌ریزی خطی و رهیافت هندسی آن گفتگو می كند. در فصل4 حساب انتگرال، انتگرال نامعین و معین معرفی شده‌اند و دامنه‌ی كاربرد آنها با مثال‌های فراوان بازرگانی و اقتصاد نشان داده شده است. فصل5 به حساب دیفرانسیل توابع چند متغیری، مشتقات جزئی، دیفرانسیل‌ها، مسائل بهینه سازی مقید و غیرمقید، تفسیر عددی ضریب لاگرانژ، شرایط كان- تاكر و كاربردهای ماكزیمم و مینیمم در بازرگانی و اقتصادی می‌پردازد. فصل6 مقدمه‌ای از معادلات دیفرانسیل را به همراه چند مسأله كاربردی را ارایه می‌دهد.


مهندسی مکانیک ۱- استاتیک 25

مترجمان: دکتر اکبر اشرفی و دکتر آرش نعمتی 
ویراستار علمی: دکتر شهرام موسوی
ناشر: انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه

استاتیک یا ایستایی (Static) به عنوان درس پایه ی اکثر رشته­های فنی و مهندسی مانند مکانیک، عمران، معماری و ...،  شاخه‌ای از علم مکانیک است که به بحث و مطالعه دربارهٔ اجسام و سازه­های صلب در حال تعادل می‌پردازد که در آن مباحثی مانند بردارهای نیرو، برآیند نیروها، گشتاور نیروها، تعادل ذره و جسم صلب، نیروی اصطکاک، کار مجازی و ... در حالت­های دوبعدی و سه­بعدی مطالعه می­شود. در حقیقت انواع سازه­های مهندسی مانند خرپاها، قاب­ها، ماشین­ها، کمان­ها، کابل­ها، تیرها و ... که تحت تاثیر انواع سیستم­های نیرویی قرار گرفته­اند مورد تجزیه و تحلیل استاتیکی قرار می­گیرند.

 

 


 بهارستان ادب- درس نامه ادب فارسی 26

تالیف و تدوین: دکتر فریبا محمودی

ناشر: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه 

 

کتاب فوق ویراست اول «بهارستان ادب- درس نامه ادب فارسی» است که توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه منتشر شده است. این کتاب در چهار فصل تنظیم گردیده است: بخش اوّل شامل گزیده­ی متون نظم و نثر فارسی است. در این فصل در ابتدای هر متن، مختصری درباره­ی زندگی­نامه­ی نویسنده، همراه تصویرش آورده­ شده است، در فصل دوم به نکات مهم دستوری، علایم سجاوندی، شیوه­ی درست­نویسی، آرایه­های ادبی و قالب­های شعری پرداخته شده است. فصل سوم شامل چندین مبحث نگارشی نظیر داستان، طنز، ترجمه و ... است. فصل چهارم به سبک­های ادبی ایران و مکتب­های ادبی اروپا  اختصاص یافته است.


زن در قصه های آذربایجانZan Of Azarbaijan

تالیف و تدوین: دکتر عزیزه یوسفی

ناشر: دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه 

کتاب «زن در قصه های آذربایجان» در یک پیش گفتار و چهار فصل جامه ی نظم به خود پوشیده است؛ در فصل یکم و تحت عنوان کلیات، در بخش یکم، پیرامون فولکلور و در بخش دوم در مورد نقد زنانه و چهارچوب پژوهش سخن گفته شده است. فصل دوم، با عنوان زن در قصه های آذربایجان، زنان را از منظر کنشگری و کنش پذیری در قالب دو بخش مورد بحث قرار داده است. در این فصل شاخص های کنش مندی یا کنش پذیری زنان همراه با مصادیق شان در قصه ها تبیین شده است. در فصل سوم با عنوان نام گزینی زنان قصه های آذربایجان، بعد از تشریح مباحث نظری تحقیق در زمینه ی نام گزینی در بخش یکم، در بخش دوم عوامل موثر بر گزینش نام های زنان آذربایجان تبیین گردیده است و  فصل چهارم نتایج و دستاوردهای تحقیق را انعکاس می دهد. در بخش پایانی کتاب، خلاصه ای از قصه های تحلیل شده گنجانیده شده است

 

 

 

پژوهش

تحصیلات تکمیلی

بالا
saeed_sol@yahoo.com